REKLAMA

Z Serbii do Polski w naczepie ciężarówki z dwoma tabliczkami czekolady
Utworzona: 2019-02-08

Służby zaalarmował kierowca ciężarówki zaniepokojony nietypowymi odgłosami dochodzącymi z naczepy.

Patrol Straży Granicznej z placówki w Rzeszowie-Jasionce zatrzymał dwóch obywateli Afganistanu, którzy do Polski przedostali się nielegalnie w transporcie soi z Serbii.

Kierowca, obywatel Serbii, w trakcie postoju na parking w Wyżnem (pow. strzyżowski) usłyszał dochodzące ze stojącej obok naczepy niepokojące sygnały. Najpierw zawiadomił policjantów ze Strzyżowa I Ci po zdjęciu zabezpieczeń i otwarciu naczepy zauważyli w pojeździe dwóch mężczyzn, leżących tuż pod dachem naczepy na paletach z opakowaniami soi.

Wezwany na miejsce patrol Straży Granicznej w toku kontroli legalności pobytu ustalił, że obaj mężczyźni (18 i19-letni ob. Afganistanu) dostali się na teren państw UE nielegalnie w naczepiE. Swoją podróż rozpoczęli w Serbii, a następnie ich trasa wiodła przez Węgry, Słowację do Polski. Na podróż zabrali po dwie czekolady. Przez ponad 3 dni nie opuszczali naczepy. Byli wyziębieni i głodni. Pytani o cel swojej podróży powiedzieli, że chcieli dotrzeć do jakiegokolwiek kraju w Europie i się tu osiedlić. Organizatorom przerzutu za udostępnienie skrytki w naczepie zapłacili łącznie 3 tys. euro.

Cudzoziemcy dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Źródło; Straż Graniczna
Do ulubionych