REKLAMA

Ćwiczyli na wypadek kryzysu związanego z Brexit-em
Utworzona: 2019-01-09

7 stycznia br. zakończyła się próba, której celem było przetestowanie planów na wypadek przestojów w odprawach granicznych w razie Brexit-u bez umowy.

W dwóch próbnych przejazdach na ponad 30-kilometrowej trasie z nieużywanego lotniska Manston, niedaleko Ramsgate w Kent, do portu w Dover wzięło udział 89 ciężarówek, jadących w konwoju. Pierwszy rozpoczął się w godzinach szczytu zaraz po 8:00, z udziałem czterech konwojów, które wyruszyły w niewielkich odstępach między 8:13 a 8:39. Drugi przejazd rozpoczął się o godzinie 11:00.


Departament Transportu poinformował, że wszystko odbyło się zgodnie z planem, a ruch przebiegał bez zakłóceń. Do tych działań krytycznie odniósł się dyrektor RHA podkreślając, że tego typu próby nie są w stanie odtworzyć rzeczywistych warunków, jakie zapanowałyby, gdyby na drodze znalazło się 4000 ciężarówek, które według planów miałyby się zmieścić na lotnisku w Manston w przypadku twardego Brexitu. Poza tym, powinny się one rozpocząć kilka miesięcy wcześniej.

Odmienne zdanie na ten temat ma przedstawiciel Rady Hrabstwa Kent, zwracając uwagę na to, że cel tej próby nie wymagał udziału kilku tysięcy ciężarówek. Poprzez nią chciano jedynie sprawdzić, jak szybko ciężarówki mogą wydostać się z lotniska i w jakim czasie są w stanie dotrzeć do różnych punktów w regionie.
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
Tankpool24 Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE