REKLAMA

Bawarskie firmy transportowe mają już dość polityki Tyrolu
Utworzona: 2018-11-09

Jeśli tzw. „pakiet anty-tranzytowy” faktycznie wejdzie w życie od 1 sierpnia 2019, wtedy wymiana towarowa między Bawarią i Włochami, która i tak została już znacznie utrudniona, powiedział w środę w pogorszy się jeszcze bardziej.

W związku z planami tyrolskiego rządu przewidującymi dalsze ograniczenia ciężarowego ruchu tranzytowego przez przełęcz Benner, bawarskie stowarzyszenie transportu i logistyki (LBT) domaga się, aby politycy unijni, niemiecki i bawarscy zajęli bardziej stanowcze stanowisko w tej kwestii.

Tyrolski pakiet anty-tranzytowy obejmuje następujące środki:
• rozszerzenie tzw. sektorowego zakazu ruchu ciężarowego na „towary przewożone w transporcie intermodalnym”
• rozszerzenie sektorowego zakazu ruchu ciężarowego na samochody ciężarowe klasy Euro 6, spełniających najwyższe obecnie normy emisji zanieczyszczeń
• rozszerzenie nocnego zakazu ruchu ciężarowego na samochody ciężarowe klasy Euro 6 najpóźniej od roku 2021
• ograniczenie dostępu do stacji benzynowych na autostradach A12 i A13
• wprowadzenie „opłaty za przejazd korytarzem tranzytowym” na trasie z Monachium do Werony

Funkcjonujące nadal okresowe blokady pojazdów ciężarowych na przejściu granicznym Kiefersfelden/Kufstein często doprowadzały do powstania korków, zagrożeń w ruchu drogowym oraz zaburzeń funkcjonowania miejscowej ludności, co na dłuższą metę jest nie do przyjęcia. Ponadto austriackie firmy transportowe realizujące przewozy w ramach usług krajowych korzystają z trasy przebiegającej przez tzw. „wielki niemiecki róg”.

Jeśli Tyrol będzie kontynuował swoją bezkompromisową politykę anty-tranzytową, musi się liczyć z bezzwłocznymi i konkretnymi działaniami odwetowymi ze strony Bawarii. Gdzie jest napisane, że Bawaria powinna ciągle i bez ograniczeń akceptować wewnątrzaustriacki ruch towarowy na swoim terytorium? Ideałem tyrolskiej polityki anty-tranzytowej byłoby całkowite wyeliminowanie wymiany towarowej na własnym obszarze. Przecież Europa nie funkcjonuje w ten sposób.
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
GRACO Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE