REKLAMA

Od zakładu montażowego do najnowocześniejszej fabryki. 25 lat Volkswagen Poznań
Utworzona: 2018-09-13

Volkswagen Poznań (fabryka produkująca modele Caddy, Crafter i Transporter) świętował w miniony weekend 25-lecie swojego istnienia wraz z pracownikami, ich rodzinami oraz przyjaciółmi.

Głównym punktem imprezy dla 26.000 gości, odbywającej się na stadionie w Poznaniu, było imponujące multimedialne przedstawienie, w którym wykorzystano umieszczony na murawie ekran o powierzchni 6000 metrów kwadratowych, a także występy na żywo gwiazd polskiej muzyki pop. Imprezę z okazji jubileuszu największego pracodawcy w Wielkopolsce (11.000 zatrudnionych) otworzył Jens Ocksen, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań.

Volkswagen Poznań rozwinął się w ciągu 25 lat od małej montowni do jednego z najnowocześniejszych zakładów przemysłowych w Polsce. Dzięki swojemu zaangażowaniu, kreatywności oraz entuzjazmowi byli i obecni pracownicy stworzyli trwający już 25 lat sukces fabryki. Wszyscy możemy być z niego dumni. Dlatego razem z pracownikami, ich rodzinami i przyjaciółmi zakładu świętujemy dzisiaj ten jubileusz powiedział Jens Ocksen.


Jubileusz jest symbolem zaangażowania wszystkich pracowników. Swoją codzienną pracą w ogromnym stopniu przyczynili się do tego, że nie tylko produkcja samochodów, lecz także jakość miejsc pracy osiągają coraz wyższy poziom. Jesteśmy związkiem zawodowym i przedstawicielem załogi, który ma trwały udział w sukcesie przedsiębiorstwa oraz jego pracowników stwierdził Piotr Olbryś, przewodniczący zakładowej organizacji NSZZ „Solidarność” w zakładzie Volkswagen Poznań.

Volkswagen Poznań został drugi raz odznaczony tytułem „Najlepszego Pracodawcy” w Polsce. Wraz z fabryką Crafterów we Wrześni przedsiębiorstwo należy do najnowocześniejszych miejsc produkcji samochodów użytkowych w Europie. Sam Crafter był wielokrotnie nagradzany przez dziennikarzy prasy specjalistycznej, np. tytułami „International Van of the Year” czy „Green Van of the Year 2018”.

Mówiąc o jubileuszu warto zwrócić uwagę na kilka ciekawostek dotyczących Volkswagen Poznań GmbH. Firma powstała w 1993 rok jako joint venture Volkswagen AG i Polmo (producent m.in. Tarpana). Na początku swojej działalności monatż pojazdów odbywał się przez 69-osobową załogę. Od grudnia 1996 roku Volkswagen Poznań jest w stu procentach filią koncernu Volkswagen AG. Fabryka posiada cztery zakłady – Antoninek (produkcja modeli Caddy i Transporter), Swarzędz-Jasin (produkcja pojazdów specjalnych), Wilda (odlewnia), Białężyce-Września (produkcja modeli Crafter i MAN TGE). Około trzy miliony samochodów użytkowych, to liczba wyprodukowanych dotąd aut, wśród których znajdują się takie modela jak Caddy, Caddy Maxi, Transporter T6, Crafter, MAN TGE.

Źródło: Volkswagen
Do ulubionych