REKLAMA

Po tragicznym wypadku całkowicie zablokowana krajowa 25
Utworzona: 2018-07-11

Do zderzenia dwóch samochodów doszło na 276,5 km trasy Konin - Kalisz, w miejscowości Zbiersk. W wypadku zginął kierowca osobówki.

Do śmiertelnego wypadku, który wydarzył się 11 lipca br. w Zbiersku na drodze krajowej numer 25, zostali wezwani wielkopolscy inspektorzy transportu drogowego z Kalisza. Jak się okazało na miejscu, doszło do zderzenia czołowego z udziałem samochodu osobowego peugeot i ciężarowego iveco. Obydwa pojazdy jechały na prostym odcinku drogi. Kierowca peugeota w wyniku uderzenia zginął na miejscu.Po informacji uzyskanej z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, miejscowi inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu udali się na miejsce zdarzenia. Tam dokonali oględzin urządzenia rejestrującego, wykonali analizę czasu pracy kierowcy pojazdu ciężarowego oraz skontrolowali dokumenty przewozowe. Kontrola nie wykazała żadnych nieprawidłowości, a pojazd ciężarowy, jak wynikało z zapisu na wykresówce, poruszał się w chwili zdarzenia z dopuszczalną prędkością. Kierowcy samochodu ciężarowego nic się nie stało, pomimo że jego pojazd wylądował w rowie. Dalsze czynności na miejscu prowadzili policjanci pod nadzorem prokuratora.

Jak poinformowała GDDKiA zorganizowano objazd przez miejscowości Zbiersk Cukrownia, Zbiersk Kolonia, Zamęty, Gliny. Przewidywany termin zakończenia utrudnień godzina 12:00.

Źródło: GDDKiA/WITD Poznań
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
GRACO Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA