REKLAMA

15 tysięcy za liczne naruszenia
Utworzona: 2018-05-16

Zatrzymano również dowód rejestracyjny pojazdu za zły stan techniczny, między innymi za wycieki płynów eksploatacyjnych, a kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 150 złotych.

Mieszkańcy Leszna interweniowali w miejscowym oddziale Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu w sprawie przejazdu miejscowymi drogami przeładowanych ciężarówek.

W związku z tym leszczyńscy inspektorzy poddali kontroli pojazd ciężarowy, który został zatrzymany na drodze gminnej przy użyciu sygnałów dźwiękowych i błyskowych z powodu naruszenia przepisów o przewozie ładunków sypkich. Ciężarówkę natychmiast wyłączono z ruchu drogowego i skierowano na punkt wagowy ze względu na podejrzenie, że jest przeładowana. Ważenie wykazało rażące naruszenia z zakresu przepisów prawa o ruchu drogowym. Stwierdzono przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi na drogę, a rzeczywista masa całkowita pojazdu wynosiła ponad 40 ton, przy prawidłowych 32 tonach.

Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowania administracyjne zagrożone karą w wysokości 15 tysięcy złotych. Od odpowiedzialności w firmie nie ucieknie również osoba zarządzająca transportem, która dopuściła kierowcę do wykonywania pracy bez wymaganego wypisu z licencji.

Źródło: WITD Poznań
Do ulubionych