Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Pierwszy i jedyny pojazd tego rodzaju ➡ Renault Trucks K

Utworzona: 2024-04-14


Firma Dietrich Trucks z Wenden (Nadrenia Północna-Westfalia), partner serwisowy Renault Trucks, buduje innowacyjne pojazdy do holowania i ratownictwa drogowego.

Pojazd ratowniczy na bazie podwozia K 520 został zbudowany przez Renault Trucks i EMPL Fahrzeugwerk GmbH specjalnie według specyfikacji Dietricha - jest pierwszym i jedynym pojazdem tego rodzaju. Podwozie w konfiguracji osi 8x4 zostało wyposażone w nadwozie Bison EH/W200 i ramię holownicze z płaskim podnośnikiem pojazdów o DMC od 3,5 do 60 t. Skrzynia biegów przystosowana do jazdy w terenie, blokady mechanizmów różnicowych, asystent ruszania pod górę i asystent zjazdu, duży prześwit i duży kąt natarcia - wszystko to sprawia, że holownik może realizować najtrudniejsze zadania.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy serwisowej z Renault Trucks. Sami zajmujemy się również holowaniem oraz handlujemy pojazdami specjalnymi tego rodzaju. Popyt na pojazdy marki Renault jest wysoki: oprócz Renault K 520 w naszej flocie posiadamy również furgonetki Master i serię T wyposażone jako pojazdy do holowania i ratowania pojazdów. Obecnie budujemy również model T w wersji 6x2 z dźwigiem załadunkowym mówi Joel Otte, dyrektor sprzedaży w Dietrich Trucks.
W wyposażeniu holownika są dwie wciągarki linowe marki Sepson, każda o sile uciągu 20 t - zamontowane na ramieniu głównym z kierunkiem ciągnięcia do tyłu. System podparcia z tyłu i po prawej stronie pojazdu zapewnia stabilną pozycję podczas prac ratowniczych. Ciężarówka ma również system magistrali CAN do sterowania i monitorowania całej konstrukcji. Całkowita masa holowania wynosi 80 t.

Łączna wartość całego projektu to 500 000 euro. Takie przedsięwzięcie jest dla nas możliwe tylko dzięki dobremu wsparciu i partnerstwu z Renault Trucks kontynuuje Joel Otte.
Źródło: Renault Trucks
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Wega Agencja celna


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels