Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Design, technologia i bezpieczeństwo na miarę naszych czasów

Utworzona: 2024-03-02


Ford Trucks - w oparciu o analizę zapotrzebowania rynku, wymagań klientów oraz regulacji prawnych na rynkach europejskich - nieustannie wprowadzania zmiany w swoich pojazdach, aby spełniały wszystkie wymogi. Seria F-LINE ma zapewnić użytkownikom wydajność, niezawodność i satysfakcję z posiadania pojazdu.

Firma podąża za postępem technicznym i dynamiką konkurencji w branży pojazdów ciężarowych, a także za swoimi celami w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz planami globalnej ekspansji. Dzięki innowacyjności i wszechstronności serii F-LINE producent chce pozyskać szerokie grono klientów. Przyjrzyjmy się bliżej nowym ciężarówkom.

Nowoczesna sylwetka i wyposażenie

Ford Otosan, zastępując serię Cargo nową linią F-LINE, inspirował się wyglądem swojego flagowego ciągnika siodłowego F-MAX, charakteryzującego się nowoczesnym i efektownym designem, przestronną kabiną oraz wieloma udogodnieniami dla kierowców. Wnętrze i zewnętrzny design serii zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu maksymalnej ergonomii, komfortu i wydajności. Już na pierwszy rzut oka widać zmiany wyglądu zewnętrznego pojazdów. Ściana przednia została zmodernizowana, zapewniając całej rodzinie pojazdów spójny wygląd, szczególnie widoczny w takich detalach jak osłona chłodnicy, reflektory oraz światła przeciwmgielne, które nawiązują do flagowego F-MAXa.

Szyby boczne zapewniają kierowcy szerszy kąt widzenia. Nowe kształty zyskały drzwi przednie, osłony lusterek, klamki, stopnie i błotniki. Dynamika i nowoczesność wyglądu zewnętrznego zostały uzupełnione poprzez zmiany w wyposażeniu wewnętrznym, gdzie producent postawił na komfort pracy kierowcy. Deska rozdzielcza została unowocześniona, pojawiła się nowa kierownica i tapicerka siedzeń, a schowków jest więcej. W standardowym wyposażeniu znajduje się 9-calowy ekran multimedialny z przyjaznym dla użytkownika interfejsem, a także obszarem przycisków dla uruchamiania niestandardowych aplikacji.

Funkcje technologiczne

Seria F-LINE obejmuje ciągniki siodłowe oraz podwozia do zabudowy przeznaczone do zastosowań drogowych i budowlanych. Ciężarówki zostały wyposażone w najnowsze rozwiązania techniczne, które mają zapewnić bezpieczeństwo i przyjemne wrażenia z jazdy, jak również odpowiadać na wszystkie wymogi regulacji prawnych w Europie. Pakiet zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy ADAS występuje w pojazdach tej serii w standardowej kompletacji.

🚩 System informacji o martwym polu widzenia ma na celu pomagać kierowcom uniknąć kolizji z pieszymi, rowerzystami lub innymi pojazdami znajdującymi się w martwym polu po prawej stronie. Radar systemu obejmuje obszar rozciągający się na odległość 10 metrów od przedniego zderzaka i 16,5 metra od tylnego zderzaka.

🚩 System informacji o przeszkodzie w ruchu ma za zadanie ostrzeganie sygnałem wizualnym i dźwiękowym kierowców o obecności pieszych i rowerzystów w pobliżu pojazdu jeszcze przed rozpoczęciem jazdy.

🚩 Sygnał zatrzymania awaryjnego to funkcja ostrzegająca innych kierowców w przypadku nagłego hamowania. Następuje wtedy automatyczne włączenie świateł awaryjnych, informujące uczestników ruchu o niespodziewanej sytuacji na drodze.

🚩 System monitorowania ciśnienia ostrzega kierowcę, jeśli ciśnienie w oponach spadnie poniżej określonego poziomu. Czujniki znajdujące się w zaworach opon emitują alarm, a kierowca otrzymuje ostrzeżenia wizualne i dźwiękowe.

🚩 Kamera cofania startuje automatycznie po włączeniu biegu wstecznego i pokazuje obiekty znajdujące się za pojazdem.

🚩 Blokada alkoholowa zapłonu została wprowadzona po to, aby pomóc w ograniczeniu liczby przypadków prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Każdy pojazd jest wyposażony w infrastrukturę do instalacji urządzenia.

🚩 System ostrzegania wykorzystuje kamerę skierowaną do przodu do wykrywania ruchów kierownicy i zmian pasa ruchu wywołanych utratą koncentracji lub sennością. Ostrzega kierowcę za pomocą komunikatu widocznego na desce rozdzielczej oraz dźwiękowo, aby uniknąć wypadku.

🚩 Rozpoznawanie znaków drogowych informuje kierowcę o aktualnym ograniczeniu prędkości. Kiedy dozwolona prędkość zostanie przekroczona, system informuje prowadzącego, by zdjął nogę za gazu.

🚩 Alarm utrzymywania pasa ruchu zapobiega niezamierzonemu zjechaniu przez kierowcę z zajmowanego pasa. System wykorzystuje kamery do wykrywania oznaczeń na drodze, emituje sygnał dźwiękowy, a na wyświetlaczu pojawia się migająca lampka ostrzegawcza.

🚩 Asystent zapobiegania kolizji wykorzystuje czujniki radarowe i kamery do wykrywania potencjalnych zagrożeń. Zadaniem systemu jest zapobieganie wypadkom i kolizjom lub łagodzenie ich skutków poprzez automatyczne uruchamianie hamowania.

🚩 Asystent zapobiegania kolizji z funkcją wykrywania pieszych to funkcja, która automatycznie uruchamia hamulce, jeśli kierowca nie podejmie żadnych działań, a pojazd może zderzyć się z pieszym.

🚩 Inteligentny tempomat adaptacyjny z funkcją Stop & Go automatycznie dostosowuje prędkość, aby zachować bezpieczną odległość od pojazdu jadącego z przodu. Jeżeli ten się zatrzyma, system zatrzymuje również nasz pojazd. Utrzymuje odległość od poprzedzającego pojazdu za pomocą liczników dystansu dostępnych w 4 trybach.

🚩 System automatycznego przełączania świateł drogowych i mijania podczas jazdy nocą wykorzystuje kamerę do wykrywania pojazdów poprzedzających i nadjeżdżających z naprzeciwka.

🚩 Pomoc w utrzymaniu pasa ruchu; jeżeli system wykryje, że ciężarówka wkrótce opuści zajmowany pas ruchu, powiadamia kierowcę za pomocą ostrzeżenia dźwiękowego i wizualnego oraz tymczasowo steruje kierownicą, aby pojazd płynnie powrócił na odpowiedni pas.

Źródło: Ford Trucks
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels