Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Staruszek na fleku: 50 lat minęło jak jedeń dzień

Utworzona: 2024-02-17


Półtoraminutowy film na YouTube pokazuje 50-letniego ciężkiego oldimera z gwiazdą w logo, w pięknym stanie i oczywiście na chodzie. To trzyosiowy ciągnik siodłowy Mercedes-Benz LPS 2032 z dwiema osiami kierowanymi.

Pięknie utrzymany ciągnik z zieloną kabiną został szczegółowo zaprezentowany na portalu przeznaczonym dla fanów niemieckiej marki RoadStars oraz pokazany jako bohater filmiku na kanale YouTube. Ciężarówka z roku 1973 została wyposażona w silnik V10 o pojemności 16 litrów i mocy 230 kW (320 KM) oraz 8-biegową przekładnię ZF. Jednostka napędowa była wykorzystywana w ciężkich samochodach Mercedesa do 1975 roku.


LP to typoszereg ciężarówek z kabiną nad silnikiem, produkowany od roku 1963 wraz z nową generacją silników. Projektując kabinę położono nacisk na maksymalizację przestrzeni wewnętrznej. Jej wyróżniki to niski tunel silnika i duże okna.


Zgodnie z nowym nazewnictwem marki, jedna lub dwie cyfry na początku oznaczały dopuszczalną masę całkowitą pojazdu, a dwie ostatnie maksymalną moc w dziesiątkach koni mechanicznych. Modele klasy średniej i ciężkiej zostały wycofane z produkcji w 1975 r. i zastąpione serią NG. Natomiast lekkie wersje gamy LP zostały zastąpione dopiero w 1984 r. nową serią LK.


Źródło: YouTube
Zdjęcia: screeny YouTube
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Euroma Maciej Działoszyński


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels