Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Przyszedł czas testów na hamowni - nagranie

Utworzona: 2024-01-10


Brytyjska firma Hydrogen Vehicle Systems (HVS) osiągnęła kolejny etap programu testowania swoich pojazdów ciężarowych zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Pojazd testowy X1.5 jest pierwszym z kilku prototypów inżynieryjnych, napędzany tą samą technologią wodorowych ogniw paliwowych, która będzie stosowana w pojazdach produkcyjnych. Pełni rolę platformy umożliwiającej rozwój funkcji i systemów oraz jest ważnym prekursorem kolejnych prototypów. Obecnie przechodzi testy na hamowni. Ta część programu ma kluczowe znaczenie w pracach rozwojowych, ponieważ pozwala inżynierom dostroić proces dostarczania mocy, aby zapewnić płynną i naturalną jazdę. Pojazd będzie użytkowany w bardzo specyficznych warunkach, aby zebrać wiarygodne dane, szczególnie na temat działania tylnej osi elektrycznej i systemów ogniw paliwowych. Podczas tej części programu testów zespół inżynierów zajmie się również analizą termiczną mocy układu i będzie monitorował chłodzenie ogniw paliwowych i pakietu akumulatorów, aby zoptymalizować wydajność całego układu termicznego.

Prototyp X1.5 jest wykorzystywany do opracowywania strategii kontroli napędu i oprogramowania pojazdu. Wiedza i dane z testów będą uwzględniane przy budowie kolejnych prototypów, w wyniku czego możliwe będzie stworzenie w pełni zoptymalizowanego układu napędowego i osiągnięcie najwyższego poziomu wydajności. Po testach na hamowni pojazdu X1.5 nastąpi końcowy etap sprawdzania prototypu X2, który zostanie przetestowany na torze na początku 2024 roku.Źródło: HVS
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Wega Agencja celna


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels