Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

A teraz testy na hamowni...

Utworzona: 2023-09-26


Brytyjska firma Hydrogen Vehicle Systems (HVS) ogłosiła opracowanie prototypu inżynieryjnego X1.5, który będzie wykorzystany do testów. Oznacza to początek kluczowej fazy prac rozwojowych, których celem jest wprowadzenie na rynek pierwszego w Wielkiej Brytanii pojazdu ciężarowego z napędem wodorowym.

Opracowanie prototypu X1.5 to kluczowy kamień milowy dla firmy HVS, która po prezentacji modelu demonstracyjnego w kwietniu tego roku dąży do wprowadzenia na rynek pojazdu seryjnego. X1.5, zasilany tym samym wodorowym ogniwem paliwowym, jakie będzie stosowane w pojazdach seryjnych, posłuży do prac nad dalszym rozwojem systemów i funkcjonalności pojazdu, w tym do przeprowadzenia testów na hamowni.

Mając prototyp inżynieryjny X1.5, możemy rozpocząć istotną fazę prac rozwojowych, polegającą na testowaniu silnika napędzanego wodorowymi ogniwami paliwowymi na hamowni. Maksymalizacja wydajności ogniwa paliwowego to kluczowy krok przed rozpoczęciem testów na torze i wprowadzeniem pojazdu na rynek
wyjaśnił John McKenna, dyrektor techniczny HVS.
Choć samochody ciężarowe stanowią obecnie zaledwie 1,5% wszystkich pojazdów poruszających na drogach, odpowiadają za 19% łącznych emisji. Zaprojektowany i skonstruowany od podstaw samochód ciężarowy HVS ma pomóc w dekarbonizacji transportu ciężarowego. Pojazd będzie wytwarzać jedynie 693 ml wody na kilometr jako produkt uboczny wytwarzania energii elektrycznej przez wodorowe ogniwa paliwowe.

Źródło: Hydrogen Vehicle Systems
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Księgowy online


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels