Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Wyznacza nowe standardy w zakresie bezpieczeństwa i komfortu kierowcy

Utworzona: 2023-12-10


Produkowany przez MAN Truck & Bus samochód dostawczy otrzymuje poważną aktualizację technologiczną obejmującą przeprojektowane miejsce pracy kierowcy (nowa deska rozdzielcza i wielofunkcyjna kierownica) oraz systemy wspomagające, które dodatkowo podnoszą poziom komfortu i bezpieczeństwa.

MAN TGE przeszedł kompleksową modernizację, w wyniku której wyznacza nowe standardy w zakresie bezpieczeństwa i komfortu kierowcy w swoim segmencie rynkowym. Otrzymał zdecydowanie największy pakiet innowacji technicznych w swojej wciąż młodej historii i stąd miano „Next Level” (kolejny poziom). Pierwsze auta Next Level zjadą z linii produkcyjnej w maju 2024 r. W niektórych krajach sprzedaż pojazdów już się rozpoczęła.


Główny nacisk w kwestii komfortu położono na nową deskę rozdzielczą z cyfrowym wyświetlaczem wskaźników, którego ustawienia można spersonalizować. Uwagę zwraca duży wyświetlacz umożliwiający sterowanie funkcjami pojazdu oraz system informacyjno-rozrywkowy MAN Media Van dający dostęp do różnych funkcji pojazdu oraz obsługi centrum informacyjnego. System składa się z 10,4-calowego wyświetlacza ze standardowymi funkcjami DAB+, MAN Connect, App Connect i MAN SmartLink, zapewniającymi integrację ze smartfonami. Kolejne aktualizacje obejmą systemy Navigation i Navigation Business, które oprócz nawigacji oferują także dodatkowe funkcje, takie jak radio internetowe, strumieniowe przesyłanie multimediów i integracja ze sterowanym głosem asystentem Alexa. Wersja Business jest wyposażona w ekran o przekątnej 12,9 cala.


Inne nowości obejmują przeprojektowaną kierownicę wielofunkcyjną, która umożliwia obsługę wyświetlaczy, wskaźników i systemów wspomagających jadę. W kolumnie kierownicy zintegrowana jest dźwignia zmiany biegów (dla przekładni automatycznych), a kolejne nowości to elektroniczny hamulec postojowy i funkcja Keyless Go. Nowe elementy sprawią, że codzienna praca kierowcy stanie się bardziej wydajna, a życie przyjemniejsze. Pomogą w tym także uchwyty na kubki, schowki i skrytka na telefon komórkowy z funkcją ładowania indukcyjnego. Nowe miejsce pracy kierowcy potwierdza konsekwentne podążanie ścieżką, która zmierza do tego, aby czuł się jak w aucie osobowym.


Wraz ze zmianą modelu w przyszłym roku pięknie zagra zarówno to co pod maską, jak i to co w kabinie. I będzie naprawdę głośno. Nie chcemy jeszcze ujawniać wszystkich szczegółów, ale nasi klienci mogą oczekiwać vana, który stanie się kolejnym kamieniem milowym pod względem bezpieczeństwa i komfortu
podsumowuje Martin Imhoff, dyrektor ds. marketingu produktu VAN w MAN Truck & Bus.
Ponadto dostawczak otrzymał jednostki sterujące, czujniki i kamery nowej generacji. Zasadniczą modernizację przeszła również architektura elektryczna/elektroniczna (E/E), co umożliwiło dalszy rozwój w dziedzinie bezpieczeństwa. Producent zapewnia o wyposażeniu pojazdu w nowe systemy wspomagające jazdę oraz o udoskonaleniu dotychczasowych. W standardowej kompletacji po raz pierwszy znajdą się takie systemy wspomagające, jak informacja o znakach drogowych, aktywny system utrzymania pasa ruchu, wykrywanie zmęczenia kierowcy i wspomaganie parkowania. Dzięki tym innowacjom samochód zwiększy bezpieczeństwo zarówno kierowcy i pasażerów, jak i innych użytkowników dróg.

Źródło: MAN Truck & Bus
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Euroma Maciej Działoszyński


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels