Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Najpopularniejszy e-dostawczak w Polsce

Utworzona: 2023-10-25


Według danych IBRM Samar, w trzecim kwartale 2023 roku nowych nabywców znalazły 272 Fordy E-Transity, dzięki czemu model był najlepiej sprzedającym się elektrycznym samochodem dostawczym. Po trzech kwartałach bieżącego roku jest też trzecim najlepiej sprzedającym się w Polsce samochodem elektrycznym ogółem.

E-Transit sprzedał się w pierwszych dziewięciu miesiącach bieżącego roku w 762 egzemplarzach, co pozwoliło na objęcie aż 39,90% rynku w niezwykle konkurencyjnym rynku samochodów dostawczych z napędem akumulatorowo-elektrycznym. O dużej przewadze modelu najlepiej świadczy fakt, że drugi w zestawieniu samochód sprzedał się w czterokrotnie niższej liczbie egzemplarzy. Po trzech kwartałach 2023 roku bestseller Forda jest też trzecim najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Polsce w klasyfikacji ogólnej.


E-Transit zyskał uznanie klientów ze względu na wiodące wartości zasięgu na jednym ładowaniu, niespotykane wśród konkurencji wyposażenie oraz znakomitą wartość rezydualną. Dzięki temu jest preferowany zarówno przez niewielkich przedsiębiorców, jak i korporacyjne floty. Potwierdzają to kontrakty z najważniejszymi operatorami logistycznymi w Polsce – InPost i DHL.

Model jest dostępny w trzech rodzajach nadwozia (furgon, van z kabiną brygadową oraz podwozie), trzech długościach (L2, L3, L4) oraz dwóch wersjach mocy maksymalnej (184 i 269 KM). Łącznie daje to 22 możliwości konfiguracji. Maksymalna ładowność wynosi 1630 kg, a maksymalna pojemność przestrzeni ładunkowej – 15,1 m3.


Wyposażenie standardowe auta obejmuje automatyczną klimatyzację dwustrefową, podgrzewane przednie fotele, podgrzewaną przednią szybę Quicklear, tempomat z ogranicznikiem prędkości, a także 12-calowy ekran dotykowy systemu informacyjno-rozrywkowego SYNC 4 z bezprzewodową obsługą Android Auto i Apple CarPlay. Zestaw asystentów kierowcy zawiera m.in. system zapobiegania kolizjom z funkcją automatycznego hamowania (Active Braking), kontrolę pasa ruchu (Lane Keeping Aid) czy funkcję monitorowania koncentracji kierowcy (Driver Alert).

Źródło: Ford Polska
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels