Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Kolejny krok w kierunku odejścia od klasycznego monitorowania opon

Utworzona: 2023-03-30


Continental wprowadza pakiet Advanced do swojego niedawno zmodernizowanego rozwiązania zarządzania oponami ContiConnect 2.0, które umożliwia rejestrowanie dodatkowych danych, w tym głębokości bieżnika i stanu opony.

Już standardowa wersja ContiConnect umożliwia kompleksowe monitorowanie opon dzięki specjalnie dostosowanym narzędziom. Pakiet Advanced pozwala klientom wykorzystać wszystkie korzyści płynące z zarządzania ogumieniem. Dzięki najnowszej wersji, opony mogą być śledzone indywidualnie, niezależnie od tego, czy znajdują się w pojeździe, czy w magazynie. Każda opona posiada w systemie swój cyfrowy odpowiednik wraz z numerem seryjnym, co oznacza, że klient zawsze wie, która opona jest zamontowana w jakim pojeździe i pozycji. Oprócz ciśnienia i temperatury, można również rejestrować i monitorować np. głębokość bieżnika oraz stan ogumienia. Nowo opracowany czujnik ContiConnect drugiej generacji przekazuje dodatkowo informacje o przebytym dystansie, dzięki czemu floty mogą zawsze kontrolować przebieg. Poziom naładowania baterii czujnika również jest wskazywany w systemie. Oprócz dokładnych odczytów danych, użytkownicy ContiConnect 2.0 Advanced otrzymują również alerty i zalecenia dotyczące ciśnienia w oponach, temperatury i głębokości bieżnika oraz terminów przeglądów pojazdów.

Dane prosto na smartfon klienta

Specjalnie opracowana aplikacja On-Site przenosi ContiConnect 2.0 bezpośrednio na smartfon użytkownika. Jest to możliwe dzięki nowej generacji czujników, które dzięki funkcji Bluetooth, umożliwiają bezpośredni transfer danych z urządzenia do aplikacji. Dzięki temu kontrolę pod kątem głębokości bieżnika i stanu opon można przeprowadzić bezpośrednio w pojeździe, co jeszcze bardziej upraszcza i ułatwia zarządzanie ogumieniem. Za sprawą aplikacji On-Site, nowego portalu internetowego i aplikacji dla kierowców, Continental posiada odpowiednie rozwiązanie dla każdego użytkownika. Doskonała wydajność floty: redukcja kosztów i oszczędność czasu.

ContiConnect 2.0 Advanced oferuje firmom transportowym korzyści w postaci większej efektywności floty dzięki obniżeniu kosztów i oszczędności czasu, ponieważ przeglądy i wizyty w warsztatach można zaplanować z wyprzedzeniemwyjaśnia Dushyanth Rajagopal, Product Manager Digital Solutions w Continental.
Pozwala to uniknąć nieprzewidzianych awarii i przestojów pojazdów. Lepsza konserwacja opon to także oszczędność paliwa i pomoc w optymalizacji kosztów oraz utrzymaniu emisji CO2 na niskim poziomie, podobnie jak dłuższa żywotność wynikająca z wyeliminowania przedwczesnej wymiany opon.

Dzięki kompleksowemu podejściu do doradztwa, znanemu jako LODC (Lowest Overall Driving Costs), producent opon jest w stanie jeszcze bardziej obniżyć koszty operacyjne związane z ogumieniem. Ma ono znaczący wpływ na koszty paliwa, konserwacji i napraw, które stanowią ponad 53% całkowitych wydatków floty. Optymalny dobór opon, zarządzanie serwisem oparte na danych i kontrola ogumienia w odpowiednim czasie mogą znacznie zmniejszyć te wydatki. Częścią usług Continental jest również całodobowa obsługa awarii oraz optymalizacja procesów zamówień, administracji i fakturowania klienta.

Źródło: Continental
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Transpolisa.pl


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels