Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Opony z efektem WOW

Utworzona: 2023-05-11


Nowe opony Conti Hybrid Generation 5 zdobywają nagrodę Red Dot Award 2023. Wyróżnienie dotyczy opony innowacyjnie wytrzymałej i zwiększającej przebieg.

Milton Glaser, znany grafik, który stworzył słynny na całym świecie znak „I LOVE NY”, powiedział kiedyś: „Są trzy reakcje na projekt – tak, nie i Wow! To Wow! jest tą, do której należy dążyć”. Właśnie „Wow!” było reakcją jury na opony Continental Hybrid HS5 i Hybrid HD5 podczas tegorocznej edycji Red Dot Award. Dwie opony do pojazdów użytkowych, wyprodukowane przez Continental, pokonały konkurencję i zdobyły główną nagrodę w kategorii Product Design. Wyróżnieniem w tym corocznym konkursie wzornictwa produktowego i przemysłowego, projektowania marki i komunikacji oraz koncepcji projektowych jest znak jakości Red Dot, przyznawany najlepszym projektom.

Jesteśmy szczególnie dumni z nagrody dla dwóch pierwszych modeli naszej nowej generacji opon. Jest to potwierdzenie jakości naszych prac rozwojowych, które polegały na połączeniu koncepcji i przebiegu z designem oraz osiągamimówi Hinnerk Kaiser, Head of Product Development Bus and Truck Tires w Continental.

Projekt opony kształtuje tożsamość marki

Nowa rodzina opon Continental Hybrid Generation 5 została opracowana z myślą o rygorystycznych wymaganiach codziennej eksploatacji w branży transportowej i logistycznej. Opony te bez trudu radzą sobie z częstym przyspieszaniem, hamowaniem, manewrowaniem i pokonywaniem zakrętów na różnych nawierzchniach, oferując jednocześnie wysokie przebiegi, doskonałą trwałość i optymalną przyczepność. Dzięki obniżonym oporom toczenia, ogumienie pomaga również skutecznie obniżyć zużycie paliwa i zminimalizować koszty operacyjne floty.

Konstrukcja opony odgrywa tu kluczową rolę. Wzmacnia tożsamość marki poprzez podkreślenie innowacyjnej siły i zaawansowania technologicznegowyjaśnia Kaiser.

Wzornictwo i funkcjonalność idą w parze

Konstrukcja obu zwycięskich opon, a zwłaszcza ich bieżnika, wyraźnie obrazuje zasady działania ogumienia. Design ma także kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że produkty Continental będą wyraźnie odróżniać się od opon innych marek.

Opracowując ogumienie Generation 5, chcieliśmy wprowadzić na rynek logiczną ewolucję długiej serii popularnych opon Conti Hybrid do samochodów ciężarowych i zastosować rozpoznawalne, a za razem praktyczne innowacje. Musieliśmy również wymyślić odpowiedni język projektowania, który wskazywałby na zastosowanie opony w transporcie towarowymkomentuje Kaiser.
Efekt sześciokątnego kreskowania na ścianie bocznej opony łączy ją z segmentem ogumienia objętym serią Conti Hybrid Gen5. Wpływa to na wzmocnienie widoczności wizerunku marki szczególnie, gdy opony zamontowane są na pojeździe. Ponadto, nowe ikony zastosowań, połączone z nazwą produktu, ilustrują przydatność opony dla różnych warunków drogowych. Wszystko to składa się na bardzo udaną koncepcję rozwoju, która zyskała uznanie profesjonalistów na poziomie funkcjonalnym i projektowym.

Źródło: Continental
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels