Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Aktualizacja oprogramowania w ciężarówce - możesz zrobić ją sam!
Utworzona: 2023-03-06

Usługa zdalnej aktualizacji oprogramowania, umożliwia kierowcom bezprzewodowe pobieranie i instalowanie oprogramowania w ciągu kilku minut, wszędzie tam, gdzie jest zasięg sieci komórkowej.

Amerykański oddział Volvo Trucks (VTNA) ogłosił rozszerzenie pakietu usług zdalnej diagnostyki poprzez dodanie trzech nowych modułów z możliwością zdalnej aktualizacji oprogramowania. Usługa ma na celu maksymalizacji czasu pracy bez przestojów poprzez umożliwienie rutynowych aktualizacji oprogramowania i zmian ustawień parametrów podczas załadunku ciężarówki lub przerwy kierowcy.

W samochodach ciężarowych dostarczonych jeszcze w tym roku będą dostępne do pobrania trzy nowe moduły bezprzewodowej aktualizacji dla Volvo Trucks:
• zestaw wskaźników (IC) do obsługi oświetlenia, wskaźników i ekranów deski rozdzielczej,
• elektroniczny moduł sterujący pojazdu (VECU), które steruje szeregiem funkcji, od adaptacyjnego tempomatu i ogólnego systemu zarządzania silnikiem po monitor ciśnienia w oponach i hamulec postojowy,
• moduł dla producentów zabudów (BBM) sterujący funkcjami modyfikacji pojazdów specjalnych do zastosowań takich jak śmieciarki i transportowe jednostki chłodnicze.

Nowsza funkcja Driver Display Activation (DDA) jeszcze bardziej uprościła proces aktualizacji, ponieważ można ją teraz przeprowadzić bezpośrednio z ciężarówki, eliminując potrzebę wzywania Volvo Action Service. Aktualizacje DDA można przeprowadzać w dowolnym momencie i to dwa razy szybciej niż aktualizacje przeprowadzane przez agenta.

Najnowsza usługa zdalnej aktualizacji oprogramowania umożliwia aktualizację oprogramowania modułów silnika (EMS), układu oczyszczania spalin (ACM) i skrzyni biegów (TECU). Po dodaniu trzech dodatkowych modułów sterujących, możliwość zdalnej aktualizacji oprogramowania jest dostępna dla sześciu modułów, które obejmują ponad trzydzieści programowalnych parametrów. Do tej pory w ramach usługi wykonano ponad 40 000 aktualizacji oprogramowania modułów i ponad 8400 zdalnych aktualizacji parametrów, wydłużając w ten sposób czas sprawności i wartość dodaną dla klientów. Usługa nie wymaga posiadania laptopów, przejściówek czy wizyt w sklepie. Oznacza to, że kierowcy i mechanicy mogą aktualizować oprogramowanie swoich pojazdów z dowolnego miejsca. W przypadku gdy ciężarówka zostaje zgłoszona do wizyty serwisowej, dane diagnostyczne pojazdu są automatycznie przesyłane do dealera lub centrum napraw, zanim ciężarówka zjawi się w warsztacie.

W pełni zintegrowany pakiet zdalnej diagnostyki, w tym możliwość zdalnej aktualizacji oprogramowania, jest dostępny bezpłatnie w momencie zakupu pojazdu przez pierwsze 24 miesiące, z możliwością rozszerzenia na zasadzie płatnej subskrypcji po tym okresie. Pakiet zdalnej diagnostyki jest zawarty w nowo wprowadzonej umowie serwisowej Volvo Blue na cały okres obowiązywania umowy.
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Bus Premium Class


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels