Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Kancelaria Transportowa LEGALTRANS

Windykacja w transporcie od dłużników z zagranicy

Utworzona: 2023-03-10


Przebieg windykacji zagranicznej (międzynarodowej) i podejmowane w ramach niej działania pozostają uzależnione od tego, gdzie dokładnie mieści się siedziba dłużnika.

Dla skuteczności podejmowanych działań, podobnie jak w windykacji krajowej, nie bez znaczenia pozostaje również czas, w jakim wierzyciel zareaguje na opieszałość dłużnika. Błędną decyzją będzie w tym przypadku zwłoka, ponieważ dzieląca Państwa odległość może dodatkowo utrudnić i wydłużyć kontakt między stronami. Z tego też względu, gdy konieczne stanie się rozpoczęcie windykacji zagranicznej, rekomendowane jest, aby od razu zwrócić się o pomoc do specjalistów.

Jeśli siedziba dłużnika mieście się w jednym z krajów członkowskich, kluczowe znaczenie dla działań windykacyjnych będą mieć unijne akty prawne. Nieco bardziej skomplikowana może okazać się natomiast windykacja zagraniczna kierowana względem dłużników z państw trzecich, ponieważ w tym przypadku nie mamy możliwości odwołania się do przepisów unijnych. Przy dochodzeniu takich należności stosuje się m.in. ustawę Prawo Prywatne Międzynarodowe z dnia 4 lutego 2011 r. oraz Konwencję z Lugano o jurysdykcji i wykonywaniu orzeczeń sądowych w sprawach cywilnych i handlowych.

Więcej szczegółów dotyczących windykacji 💰

Źródło: Kancelaria Transportowa LEGALTRANS
Do ulubionych Kancelaria Transportowa LEGALTRANS
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels