REKLAMA

Kancelaria Transportowa LEGALTRANS

Partner etransport.pl - Kancelaria Transportowa LEGALTRANS

Kancelaria Transportowa LEGALTRANS powstała w wyniku zapotrzebowania branży transportowej na usługi z zakresu doradztwa prawnego na terenie całej Unii Europejskiej. Kancelaria stworzona została z myślą o przedsiębiorstwach wykonujących krajowy i międzynarodowy transport drogowy rzeczy oraz osób. Doświadczenie, skuteczność oraz znajomość zarówno branży związanej z transportem, spedycją i logistyką to nasze największe atuty. Oferta Kancelarii skierowana jest do podmiotów, którym zależy na profesjonalnej oraz rzetelnej obsłudze prawnej w zakresie wykonywania transportu drogowego. Z uwagi na fakt, iż nasza działalność w głównej mierze polega na wsparciu prawnym wobec przedsiębiorstw transportowych, jesteśmy w stanie zapewnić Państwu kompleksowe rozwiązania prawne, jak również zagwarantować możliwość rozwiązywania najbardziej skomplikowanych zadań z którymi spotykacie się Państwo na co dzień wykonując działalności z zakresu transportu drogowego. Dzięki doświadczeniu w obsłudze przedsiębiorstw transportowych, udało nam się wypracować szereg optymalnych rozwiązań prawnych, doskonale sprawdzających się w obecnym stanie prawnym oraz aktualnej sytuacji na rynku transportowym. Dzięki współpracy z partnerskimi Kancelariami Transportowymi na terenie całej Unii Europejskiej obsługujemy naszych klientów w każdym kraju UE, a pomoc prawna świadczona jest we wszystkich językach europejskich.

www.kt-legaltrans.pl

Artykuły partnera

Ewidencja czasu pracy kierowców
Ewidencja czasu pracy kierowców
2021-09-06
Należy pamiętać, że prowadzenie ewidencji czasu pracy kierowcy jest regulowane prawnie. To obowiązek każdego pracodawcy, który pozostaje zobligowany do jej prowadzenia względem każdego, zatrudnionego na podstawie stosunku pracy pracownika.
Prosta spółka akcyjna – dla kogo jest dedykowana?
Prosta spółka akcyjna – dla kogo jest dedykowana?
2021-08-31
1 lipca 2021 r. w obrocie prawnym pojawiła się nowa, trzecia już spółka kapitałowa – prosta spółka akcyjna (PSA), będąca specyficznym połączeniem spółki akcyjnej i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Płaca minimalna w Niemczech
Płaca minimalna w Niemczech
2021-08-28
Od 2015 roku, polscy przedsiębiorcy wysyłający swoich pracowników do pracy u naszych zachodnich sąsiadów zobowiązani są zapłaty wynagrodzenia w wysokości ustalonej tam płacy minimalnej. Dotyczy to także branży transportowej.
Polski Ład podatkowy
Polski Ład podatkowy
2021-08-16
Rozwiązania podatkowe zaproponowane w ramach Polskiego Ładu odbijają się dzisiaj głośnym echem nie tylko w kręgach specjalistów, ale również wśród zainteresowanych, czyli podatników. Na jakie zmiany powinniśmy się przygotować? Poniżej przedstawiamy niektóre spośród nich.
Jakie zmiany czekają przewoźników w najbliższych latach?
Jakie zmiany czekają przewoźników w najbliższych latach?
2021-08-10
Sam Pakiet Mobilności nie jest aktem prawnym, jednak wywiera wpływ na przepisy krajowe i unijne, a co się z tym wiąże – sytuację przedsiębiorstw, które działają w branży transportowej.
Jedna kara dla kierowców bez względu na liczbę brakujących wykresówek
Jedna kara dla kierowców bez względu na liczbę brakujących wykresówek
2021-08-08
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w wyroku z dnia 24 marca 2021 roku w sprawach połączonych C-870/19 i C-871/19 orzekł jednoznacznie: „Kierowcy pojazdów ciężarowych, autokarów i autobusów, którzy podczas kontroli nie przedstawiają wykresówek tachografu dotyczących dnia kontroli i 28 poprzednich dni, podlegają jednej karze niezależnie od liczby brakujących wykresówek”.
Transport ponadnormatywny w Polsce
Transport ponadnormatywny w Polsce
2021-07-28
Tego typu transport odnosi się do przewozów tych ładunków, które wraz z pojazdem lub zespołem pojazdów przekraczają swoimi wymiarami, lub masą określone w przepisach ustawy o ruchu drogowym normy.
Zmiany w klasyfikacji wagi naruszeń przepisów
Zmiany w klasyfikacji wagi naruszeń przepisów
2021-07-26
Unia Europejska wprowadziła wspólne zasady klasyfikacji wagi naruszenia przepisów odnoszących się do wykonywania transportu drogowego. Jest to zabieg, który poza ujednoliceniem norm, w szczególności ma na celu zwiększenie skuteczności egzekwowania prawa międzynarodowego w Unii.
Drogowy transport towarów niebezpiecznych
Drogowy transport towarów niebezpiecznych
2021-07-18
Poniżej znajdziecie materiał przygotowany przez ekspertów z Kancelarii Transportowej Legaltrans.
Opóźnienia w dostawie i załadunku
Opóźnienia w dostawie i załadunku
2021-07-15
Przewiezienie przesyłki we wskazanym terminie, to jeden z głównych obowiązków przewoźnika. Zdarza się czasem, z przyczyn niezależnych od niego, że termin planowanej dostawy może ulec wydłużeniu.
Najważniejsze zagadnienia
Najważniejsze zagadnienia
2021-06-15
Szczegółowe regulacje ustawowe dotyczące czasu pracy kierowców zawodowych mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drodze, a także ochronę innych uczestników ruchu. Do ich przestrzegania zobowiązani są nie tylko kierowcy samochodów ciężarowych o DMC powyżej 3,5t, ale również autobusów i autokarów, wykonujący transport krajowy oraz międzynarodowy.
Jak zoptymalizować koszty pracownicze za pomocą ewidencji czasu pracy kierowców?
Jak zoptymalizować koszty pracownicze za pomocą ewidencji czasu pracy kierowców?
2021-06-13
Systematyczne i uporządkowane prowadzenie ewidencji czasu pracy kierowców jest obowiązkiem każdego pracodawcy, który nakłada na niego ustawa. Ewidencjonowanie czasu pracy pozwala optymalizować koszty pracownicze, a także łatwiej określać wysokość należnego wynagrodzenia.
Jak rozliczać delegacje?
Jak rozliczać delegacje?
2021-06-10
Specyfiką pracy kierowców zawodowych jest to, że przez większość czasu przebywają oni poza siedzibą swojego pracodawcy. Pracownikom odbywającym podróże służbowe przysługują należności na pokrycie poniesionych kosztów.
W jakich sytuacjach dozwolone jest wyjmowanie karty kierowcy z tachografu?
W jakich sytuacjach dozwolone jest wyjmowanie karty kierowcy z tachografu?
2021-06-05
Inspektorzy wielu europejskich służb są zdania, że skoro kierowca musi sprawować nadzór nad swoją kartą, to w trakcie odpoczynków spędzanych poza pojazdem, jego karta nie powinna pozostać w tachografie.
Zwrot MAUT już pewny!
Zwrot MAUT już pewny!
2021-05-27
Parlament niemiecki obniżył z mocą wsteczną stawki za opłaty drogowe – szansa na zwrot kosztów dla firm transportowych.