Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Wiedza, możliwość zdobycia doświadczenia i wynagrodzenia

Utworzona: 2022-12-20


Od roku tego roku szkolnego Grupa DBK oferuje wiedzę, doświadczenie i możliwość sprawdzenia teorii w praktyce. Wszystko to w nowoczesnym, dobrze wyposażonym serwisie mechanicznym dla osób chcących odbyć praktyki na kierunku mechanik, elektromechanik, lakiernik, blacharz.

Działająca od ponad 25 lat Grupa DBK, to największy w Polsce dostawca produktów i usług dla branży transportu drogowego. W grupie pracuje 1500 pracowników zatrudnionych w 24 oddziałach rozsianych po całej Polsce – to czyni spółkę największym pracodawcą w tym sektorze.

Firma będąca liderem rynku konsekwentnie realizuje filozofię Total Care - oznacza to, że Grupa DBK w jednym miejscu oferuje klientom wszystko, co jest im potrzebne do sprawnego prowadzenia biznesu – od pojazdów przez serwis, finansowanie, ubezpieczenie, aż po nowoczesne rozwiązania telematyczne.

Realizacja tych projektów nie byłaby możliwa bez zaangażowania pracowników. Wśród nich są tacy, którzy na pokładzie Grupy są od samego początku jej istnienia, niektórzy są młodsi niż sama spółka. To dowód na to, że DBK jest atrakcyjnym pracodawcą, a oferta i wartości firmy łączy kilka pokoleń mówi Hanna Sołtysiak, Dyrektor Działu HR w Grupie DBK.

Teoria w praktyce – jak robi to Grupa DBK?

Teoria to siła pracownika, którego fachowa wiedza jest niezbędna do praktycznego działania. Bardzo istotne jest zatem używania teorii w praktyce i spotkanie się z realnymi wyzwaniami.

W Grupie DBK rozumiemy nie tylko znaczenie specjalistycznej edukacji, lecz także wagę społecznej odpowiedzialności biznesu w tym zakresie. Dlatego wspieramy zawodowo młodych motopasjonatów. Z myślą o nich wdrożyliśmy kompleksowy program praktyk i staży w naszych serwisach, nastawiony na to, by adeptom zawodu przekazać jak najwięcej praktycznych informacji i wzbogacić ich CV o pierwsze, znaczące doświadczenie zawodowe. To pomaga otwierać drzwi na rynku pracy mówi Hanna Sołtysiak.
Skuteczność i atrakcyjność programu potwierdza fakt, że wielu praktykantów czy stażystów znajduje następnie stałe zatrudnienie w Grupie DBK.

Nasze serwisy są wielomarkowe. W szerokim zakresie obsługujemy pojazdy różnych producentów. Od przeglądów okresowych, przez złożone naprawy mechaniczne i elektryczne, po likwidację szkód blacharskich i lakierniczych. To oznacza, że oferujemy praktykantom bardzo szeroki zakres doświadczenia i wiedzy, którą mogą u nas zdobyć wyjaśnia Piotr Kruszyński, Regionalny Dyrektor Sieci Serwisowej w Grupie DBK.

Jak dostać się na staż?

Od roku szkolnego 2022/23 Grupa DBK rozbudowała swoją ofertę dla uczniów szkół zawodowych i uruchomiła program stypendialny. Dzięki temu praktykanci, oprócz bezcennej wiedzy i doświadczenia, mogą także zyskać realne wsparcie finansowe.

Nauka wiąże się z kosztami. Dojazdy, podręczniki i inne wydatki to codzienność wielu uczniów, tym trudniejsza w obecnych, „inflacyjnych” czasach. Stąd też nasz program wsparcia finansowego dla najzdolniejszych i najbardziej zaangażowanych w praktyczną naukę zawodu. To nie tylko konkretna pomoc, lecz także czynnik motywujący i potwierdzający, że Grupa docenia tych, którzy chcą być coraz lepsi tłumaczy Hanna Sołtysiak.

Ze szkoły do pracy

Z programu stypendialnego mogą skorzystać uczniowie szkół zawodowych, odbywający praktyki we wszystkich serwisach mechanicznych Grupy DBK w całej Polsce. Stypendium przyznawane jest uczniom ambitnym, szczególnie zaangażowanym w praktyczną naukę zawodu, którzy wiążą swoją dalszą ścieżkę zawodową z Grupą.

Więcej o programach praktyk i staży w Grupie DBK 📌

W Grupie DBK liczy się to, jak myślisz i do czego dążysz w obszarze swojego rozwoju zawodowego, a nie to kim jesteś. W naszych punktach pracują ludzie z różnych środowisk, pokoleń czy miejscowości. Łączy ich to, że są ambitni i zaangażowani, a my to doceniamy podsumowuje Hanna Sołtysiak.
Źródło: Grupa DBK
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Księgowy online


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels