Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Transport i Logistyka Polska

Nowe stawki diet krajowych i zagranicznych – opublikowano rozporządzenie
Utworzona: 2022-11-21

Zmieniły się stawki diet zagranicznych, a od stycznia nowe stawki diety krajowej.

Jak informuje związek pracodawców Transport i Logistyka Polska, w dzienniku ustaw opublikowane zostało rozporządzenie ministra rodziny i polityki społecznej zmieniające rozporządzenie w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej. Zgodnie z nowymi przepisami od 29 listopada 2022 r. ulegną zmianie stawki diet zagranicznych, a od 1 stycznia 2023 r. ponownie zmieniona zostanie wysokość diety krajowej.

Nowa stawka diety krajowej wynosić będzie 45 zł., zgodnie z wcześniej przekazywanymi informacjami uzyskanymi przez TLP. Natomiast stawki diet zagranicznych, w zależności od wybranego kraju, w niektórych przypadkach pozostają takie same (np. Niemcy, Hiszpania, Holandia), a w niektórych ulegają zwiększeniu. Porównanie zmian wysokości diet w najpopularniejszych krajach Europy, w których polscy przewoźnicy wykonują przewozy drogowe w linku poniżej. Brak kraju na liście oznacza pozostawienie diety na dotychczasowym poziomie. Diety zagraniczne - wybrane kraje

Związek pracodawców przypomina, że omawiane stawki diet obowiązują pracowników sfery budżetowej. Niemniej w transporcie drogowym są wykorzystywane do rozliczeń podróży służbowej w przewozach krajowych oraz do obliczania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne oraz zaliczek na podatek dochodowy kierowcy wykonującego zadania służbowe zagranicą.

Opracował Artur Kalisiak
Źródło: Transport i Logistyka Polska
Do ulubionych Transport i Logistyka Polska
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels