Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Wyprodukują biometan z odpadów rolniczych
Utworzona: 2022-11-07

Na farmie Cascina Antegnatica w pobliżu Lodi we Włoszech otwarty został nowy zakład produkcji paliwa Bio-LNG, który powstał z inicjatywy trzech firm.

Nowa fabryka będzie produkować biometan z odpadów rolniczych pochodzących z lokalnych gospodarstw i dostarczać go firmie transportowej Vulcangas. Paliwo będzie wykorzystywane do zasilania pojazdów IVECO S-WAY LNG we flocie GLS Italy.

Biometan jest obecnie jedyną dojrzałą alternatywą, która w niczym nie ustępuje olejowi napędowemu pod względem wydajności i czasu tankowania. Nie tylko zapewnia neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla ale, w zależności od surowca użytego do jego produkcji, pozwala nawet osiągnąć emisyjność ujemną. Korzyści płynące z bio-LNG wykraczają poza sektor transportu, ponieważ paliwo to umożliwia osiągnięcie niezależności energetycznej, może przyczynić się do obniżania cen paliwa i do rozwoju obszarów wiejskich.

Biometan jest nie tylko przyjazny dla środowiska naturalnego ale przynosi również korzyści ekonomiczne. W procesie produkcji powstają produkty uboczne, takie jak nawóz z pofermentu, który może zastąpić kosztowne nawozy chemiczne, oraz CO2, wykorzystywany głównie w przemyśle spożywczym.

Nasze ambicje w zakresie zrównoważonego rozwoju opierają się na wspólnych wysiłkach w wielu obszarach naszej działalności. Udział w tej inicjatywie potwierdza nasze zaangażowanie rozwój technologii LNG poprzez korzystanie z pojazdów zasilanych tym paliwem. Dzięki nowo otwartemu zakładowi jesteśmy możemy się teraz zaopatrywać w bio-LNG w sposób, który w pełni spełnia nasze oczekiwania powiedział Alessandro Vagaggini, dyrektor operacyjny GLS.
Źródło: Iveco
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels