Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

DB Schenker zwiększa swój potencjał o 1900 pojazdów
Utworzona: 2022-09-23

DB Schenker zakończył ogłoszone wcześniej przejęcie USA Truck, wiodącego dostawcy rozwiązań transportowych w Stanach. Transakcja została zatwierdzona przez akcjonariuszy USA Truck na specjalnym zgromadzeniu, które odbyło się 12 września br.

REKLAMA
Zgodnie z warunkami umowy o fuzji zawartej w dniu 23 czerwca 2022 roku, akcjonariusze USA Truck otrzymają 31,72 USD w gotówce za każdą posiadaną akcję zwykłą. W związku z zakończeniem transakcji, USA Truck będzie działać w ramach sieci DB Schenker i nie będzie już notowana na giełdzie NASDAQ.

Jesteśmy bardzo podekscytowani rozwojem naszych operacji w Ameryce Północnej zarówno pod względem udziału w rynku, jak i zasięgu geograficznego. Jest to część śmiałych ambicji, dzięki którym staniemy się - wspólnie - głównym dostawcą rozwiązań transportowych w Ameryce Północnej powiedział Jochen Thewes, Chief Executive Officer, DB Schenker.

Joe Jaska, Executive Vice President Land Transport for the Americas Region, DB Schenker, przejął odpowiedzialność za rozszerzone usługi transportu lądowego oferowane przez DB Schenker w Stanach Zjednoczonych.

Od pierwszej rozmowy z USA Truck byłem przekonany, że nasze zespoły będą do siebie idealnie pasować, ponieważ wynika to z naszych wartości i misji. Sukces USA Truck był napędzany przez imponujących pracowników - z których wszyscy są kluczowi dla naszego przyszłego wzrostu - i cieszymy się, że możemy powitać ich jako integralną część naszego zespołu. Łączymy się, koncentrując na naszej wspólnej wizji wzrostu a istniejące operacje USA Truck posłużą nam jako platforma do rozwoju w Ameryce Północnej. Oczekujemy, że klienci wykorzystają nasze wzmocnione, globalne i kompleksowe know-how, w tym uzupełniające się zasoby międzynarodowych usług transportu lotniczego i hubów oceanicznych powiedział Jaska.
Jesteśmy dumni z kolejnego rozdziału w historii USA Truck. Rozpoczynamy go wraz z partnerem, który docenia naszą historię, misję i wartości oraz posiada możliwości do wspierania naszego przyszłego wzrostu. Z niecierpliwością czekamy na realizację pełnego potencjału naszej fuzji. To potwierdzenie jakości marki USA Truck oraz ścisłych relacji, które rozwinęliśmy z klientami w całym kraju, a przede wszystkim ciężkiej pracy i zaangażowania naszych zespołów powiedział George Henry, Chief Operating Officer, USA Truck.
Źródło: DB Schenker
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels