Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Actros L Edition 3: jest co najmniej 30 powodów żeby go mieć
Utworzona: 2022-09-21

Mercedes-Benz Trucks prezentuje na targach IAA Transportation 2022 specjalną wersję Actrosa L – Edition 3. Limitowana do 400 egzemplarzy ciężarówka zawdzięcza swój niepowtarzalny charakter 30 dodatkowym elementom wyposażenia wnętrza i nadwozia oraz pomysłom stylizacyjnym przeniesionym z modeli Edition 1 i 2.

Model Edition 3 jest wariantem dostępnym dla wszystkich 2- i 3-osiowych Actrosów L nowej generacji, wyposażonych w kabinę GigaSpace i BigSpace, z kierownicą po lewej lub po prawej stronie.


Klient może dowolnie wybrać kolor lakieru kabiny, dostosowując go do barw swojej firmy, natomiast przód pojazdu jest zawsze lakierowany w metalizowanej bieli aluminium, co gwarantuje wysoką jego rozpoznawalność.


Na zewnątrz samochód wyróżniają m.in. charakterystyczne oklejenie ściany bocznej, napis „Edition 3” na osłonie przeciwsłonecznej lakierowanej w kolorze białego aluminium, dwa dodatkowe reflektory LED w osłonie przeciwsłonecznej, czy emblemat Actrosa w kolorze ciemnego chromu z przodu kabiny.


Tył kabiny też nie uszedł uwadze projektantów. Nazwa modelu została wypisana dużymi wypukłymi literami w górnej części tylnej ściany.


Z boku uwagę przyciągają stopnie wejściowe ze stali szlachetnej. Z tego samego materiału wykonano kołpaki na osiach przedniej i tylnej.


Zakres wprowadzonych modyfikacji obejmuje ponadto podświetlaną gwiazdę Mercedesa w kolorze ciemnego chromu, kilka dekoracyjnych aplikacji na ozdobnej kratce oraz aluminiowe stopnie wejściowe umieszczone w osłonie międzyosiowej.


W eleganckim wnętrzu limitowanej wersji umieszczono liczne elementy wyposażenia świadczące o unikatowych charakterze pojazdu. Są to m.in. deska rozdzielcza i uchwyty drzwiowe wykończone skórą nappa czy liczne elementy ozdobne stylizowane na włókno węglowe.


Luk dachowy zyskał dyskretne oświetlenie Ambiente, a siedzenie narożne SoloStar zostało obite skórą w kolorze beżu migdałowego.


Uwagę przyciągają także plakietka „Edition 3” na desce rozdzielczej po stronie pasażera oraz podświetlone emblematy wejściowe z napisem „Edition 3” po stronie kierowcy i pasażera.


Wygodne, górne łóżko, dostarczane wraz z kompletem pościeli, ma szerokość 900 mm. Zasłonka dookoła kabiny, wykończona od wewnątrz w kolorze beżu migdałowego, a na zewnątrz na czarno, jest stylowym elementem ochrony prywatności. Podobnie jak poprzeczna zasłona przed łóżkiem, zdobiona gwiazdą Mercedesa.


Dzięki udoskonalonej charakterystyce przełączania biegów systemu PowerShift Advanced, limitowany Actros L z każdym z dostępnych układów napędowych zapewnia kierowcom imponujące osiągi i ogromną radość z jazdy – zarówno jeśli jest wyposażony w 15,6-litrowy silnik OM 473 o wysokiej mocy, jak i z nową jednostką OM 471 trzeciej generacji, odznaczającą się jeszcze niższym zużyciem paliwa niż poprzednik.


Źródło: Mercedes-Benz Trucks
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels