Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Zbiórka odpadów w klasie premium
Utworzona: 2022-10-15

Ciężarówki DAF stanowią doskonałą bazę dla różnego rodzaju pojazdów specjalistycznych, w tym także komunalnych, gdzie stała dyspozycyjność pojazdu jest nie do przecenienia. Przedstawiamy śmieciarkę na podwoziu DAF CF340 FAN 6x2 z zabudową firmy EKOCEL.

EKOCEL w Rekowie Górnym to nowoczesna fabryka produkująca co roku około 2000 różnego rodzaju zabudów komunalnych o objętościach skrzyń ładunkowych od 7 do 31 m3 (dla porównania - moce konkurencyjnych montowni pozwalają na wyprodukowanie zaledwie 50-60 szt. śmieciarek rocznie). Firma może się pochwalić wysoce zautomatyzowanym i ściśle monitorowanym procesem produkcji z użyciem komponentów najwyższej jakości. Można więc powiedzieć, że każda zabudowa opuszczająca zakład może być uważana za konstrukcję klasy premium.

EKOCEL wyróżnia również rozbudowany, bogato zaopatrzony w części zamienne i sprawnie działający serwis, który gwarantuje odpowiedni pojazd zastępczy, aby z powodu unieruchomienia śmieciarki nie ucierpieli mieszkańcy obsługiwanych przez nią rejonów.


Odpowiednie podwozie pod śmieciarkę

Bazą zabudowy jest podwozie DAF CF340 6x2 z kierowaną osią wleczoną (FAN). To rozwiązanie – choć stosowane powszechnie – w przypadku holenderskiej marki zapewnia pojazdowi bardzo dużą zwrotność, co ma kluczowe znaczenie na zatłoczonych, wąskich uliczkach. Za napęd odpowiada cichy i oszczędny silnik MX-11 o pojemności 10,8 l i mocy 251 kW (341 KM). Atutami DAF-a są także niższe niż w przypadku konkurencujnych ciężarówek ceny najczęściej uszkadzanych podczas manewrowania elementów, takich jak lusterka czy stopnie podestów. Jednocześnie stalowy, a nie plastikowy zderzak, zadowoli się "wyklepaniem" i nie wymaga wymiany na nowy.

Komfort załogi i kierowcy

Powody do zadowolenia może mieć także załoga. Dobre wyciszenie kabiny i trzy niezależne, wygodne fotele zapewniają wysoki komfort także osobie siedzącej na środku (w przypadku pojazdów innych marek środkowy fotel jest z reguły mniejszy od pozostałych). Najwięcej powodów do zadowolenia ma kierowca, nie tylko za sprawą doskonałej widoczności za kierownicy, ale także dzięki zautomatyzowanej skrzyni biegów Traxon ze specjalnym oprogramowaniem dla śmieciarki, którego nie mają pojazdy konkurencyjnych marek.

Dlaczego DAF?

Oferująca prezentowany pojazd Grupa DBK rekomenduje go jako jedną z najbardziej atrakcyjnych propozycji na rynku w segmencie wywozu odpadów. Potwierdzeniem tego niech będzie fakt, że wielu klientów DBK wybierało pojazdy DAF ze względu na ich dostępność. Dziś wracają po kolejne ciężarówki holenderskiej marki, ale już nie z powodu dostępności, ale w przekonaniu co do ich niezawodności i walorów eksploatacyjnych.

Źródło: Grupa DBK
Autor: Jacek Błaszkowski
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels