Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Korytarz stacji ładowania dla ciężarówek
Utworzona: 2022-08-02

Volvo Trucks North America ogłosiło rozpoczęcie wspólnego projektu, którego celem jest stworzenie publicznie dostępnej sieci ładowania dla ciężarówek elektrycznych o średniej i dużej ładowności, która połączy kilka największych aglomeracji Kalifornii.

Dzięki wsparciu finansowym Kalifornijskiej Komisji Energetycznej (CEC) w kwocie 2 mln dolarów przyznanego w ramach programu BESTFIT, projekt przyczyni się do usunięcia jednej z głównych barier powstrzymujących szerszą eksploatację pojazdów elektrycznych o dużym zasięgu i przyspieszy ich adopcję. Projekt rozpocznie się w 2022 roku, a wszystkie pięć stacji ma zostać oddanych do użytku do końca przyszłego roku.

W ciągu najbliższych 18 miesięcy w ramach projektu w kilku istniejących punktach dealerskich Volvo Trucks w środkowej i północnej Kalifornii zostaną zainstalowane stacje ładowania o dużej mocy. Będą one uzupełnieniem ładowarek już dostępnych w Południowej Kalifornii. Dzięki publicznie dostępnym stacjom ładowania strategicznie rozmieszczonym w odpowiednich odstępach, floty wykorzystujące ciężarówki z napędem elektrycznym będą w stanie pokonać trasy między południową, środkową i północną Kalifornią.

Planowana sieć stacji ładowania ma być udogodnieniem dla:
🚛 flot małych firm, które chcą uniknąć dużych inwestycji finansowych w infrastrukturę ładowania w swojej siedzibie
🚚 flot, które chcą korzystać z pojazdów elektrycznych na podstawie wynajmu i krótkoterminowej dzierżawy oraz
🚛 flot, które potrzebują stacji ładowania, które są w stanie obsługiwać pojazdy niezależnie od marki.

Program BESTFIT służy do finansowania projektów, które demonstrują przełomowe rozwiązania technologiczne i przyczyniają się do przyspieszenia komercyjnego wdrożenia systemów ładowania elektrycznych pojazdów ciężarowych.

Źródło: Volvo Trucks North America
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels