Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

DB Schenker przejmuje USA Truck
Utworzona: 2022-07-07

Połączenie pozwoli firmom wspólnie realizować cel, jaki jest bycie wiodącym dostawcą rozwiązań transportowych w Ameryce Północnej.

REKLAMA
Firma została wyceniona na około 435 mln dolarów, wliczając w to zakupione akcje i zadłużenie. Po sfinalizowaniu transakcji DB Schenker zamierza wzmocnić i rozszerzyć obecność USA Truck w Ameryce Północnej, wykorzystując swoje doświadczenie w dziedzinie logistyki międzynarodowej, usług transportu lotniczego i rozwiązań portowych, z korzyścią dla dotychczasowych klientów amerykańskiej firmy. Opierając się na istniejącej sieci transportowej USA Truck w USA i Meksyku, firma zamierza rozszerzyć swoje globalne usługi logistyczne o usługi transportu lądowego, lotniczego i morskiego, a także kompleksowe rozwiązania dla logistyki i zarządzania globalnym łańcuchem dostaw.


Założona w 1983 roku firma USA Truck zapewnia kompleksowe rozwiązania w zakresie mocy przewozowych dla zróżnicowanej bazy klientów w Ameryce Północnej, z czego ponad 20% stanowią firmy z listy FORTUNE 100. Firma dysponuje flotą ciężarówek złożoną z około 1900 pojazdów, zatrudnia 2100 pracowników, współpracuje z ponad 36 000 aktywnych przewoźnikami kontraktowymi, posiada sieć terminali we wschodniej części Stanów Zjednoczonych oraz prowadzi ogólnokrajową działalność w sektorze usług logistycznych realizowanych przez firmy zewnętrzne dla klientów regionalnych i krajowych.

Źródło: DB Schenker
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
STALSPEED


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels