Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Całkowicie nowa seria ciężarówek DAF
Utworzona: 2022-06-24

DAF XD nowej generacji zostanie zaprezentowany na targach IAA 2022.

REKLAMA
Rynkowa premiera przynosi zmianę oblicza transportu dystrybucyjnego i przemysłowego. Ta całkowicie nowa seria samochodów ciężarowych wyznacza nowe standardy w zakresie jakości, bezpieczeństwa, wydajności i komfortu kierowcy i jest w pełni przygotowana do zastosowania bezemisyjnych układów napędowych. Nowe pojazdy zostaną zaprezentowane we wrześniu na targach IAA w Hanowerze.

Seria XD nowej generacji jest oparta na platformie „Międzynarodowej ciężarówki roku 2022”, wykorzystanej w wielokrotnie nagradzanych długodystansowych modelach XF, XG i XG⁺. Funkcje premium – w tym wiodąca w branży aerodynamika, układy napędowe, nisko położona kabina oraz wykończenie – będą teraz dostępne również w segmencie pojazdów dystrybucyjnych i przemysłowych.

Bezpieczeństwo

Aby zapewnić najlepszą w swojej klasie widoczność z kabiny, tak ważną w ruchu miejskim, pojazdy serii XD nowej generacji posiadają dużą przednią szybę i duże boczne szyby z bardzo nisko umiejscowioną dolna krawędzią. Niska pozycja kabiny zapewnia optymalny bezpośredni widok na drogę, podobnie jak opcjonalne okno z widokiem krawężnika. Widok pośredni zapewnia wyświetlacz systemu DAF zastępującego lusterko krawężnikowe i lusterko przednie oraz system kamer zastępujących lusterka główne i szerokokątne.

Efektywność

Wiodącą w klasie wydajność paliwowa i niska emisja CO2 zapewnia m.in. doskonała aerodynamika kabiny, nowy silnik PACCAR MX-11 oraz zaawansowany system wspomagania kierowcy. System zarządzania flotą DAF Connect umożliwia bezprzewodową aktualizację oprogramowania. Szeroki zestaw przystawek odbioru mocy, modułów mocowania nadwozia i złączy ułatwia pracę producentów nadwozi.

Komfort kierowcy

Dla pojazdów serii XD Nowej Generacji dostępne są przestronne kabiny o pojemności do niemal 10 m3. Duże zakresy regulacji fotela i kierownicy gwarantują najlepszą pozycję kierowcy w tym segmencie. Ergonomiczna deska rozdzielcza zawiera cyfrowe tablice przyrządów. Całkowicie nowa konstrukcja przedniej części podwozia, zawieszenia kabiny i zawieszenia tylnej osi przekłada się na dobre wrażenia z jazdy i łatwe prowadzenie.

Gotowi na przyszłość

DAF XD nowej generacji będzie dostępny jako uzupełnienie popularnych, wszechstronnych pojazdów ciężarowych serii CF przeznaczonych do transportu dystrybucyjnego i zastosowań przemysłowych. Produkcja seryjna ma ruszyć już jesienią. Platforma serii XD jest w pełni dostosowana do montażu wszystkich typów układów napędowych, także wykorzystujących energię elektryczną.

Źródło: DAF Trucks
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADAR Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels