REKLAMA

Szybszy, prostszy i bezpieczniejszy załadunek i rozładunek
Utworzona: 2018-08-10

Nowe nadwozie Kögel Strong & Go jest dostępne, jako opcja, we wszystkich rodzajach naczep skrzyniowych Kögel Cargo, Mega i Lightplus generacji Novum. Nadwozie spełnia wymagania wytrzymałościowe normy DIN EN 12642 Code XL oraz wytycznych Daimler 9.5 bez zastosowania wsuwanych listew aluminiowych.

Jak czytamy na stronie Kögel, certyfikat do przewozu napojów w nadwoziu Strong & Go można uzyskać ze znacznie mniejszą liczbą listew. Dzięki temu firma nie tylko spełnia wymagania przemysłu w zakresie krótszych czasów załadunku, ale także zapewnia kierowcom szybszą, łatwiejszą i bezpieczniejszą obsługę podczas załadunku i rozładunku.

Różne zalety nadwozia Strong & Go

Nowa zabudowa składa się z innowacyjnego nadwozia generacji NOVUM w połączeniu z integralną plandeką dachową Kögel oraz plandeką boczną z pasami usztywniającymi, które są zgodne z wytycznymi Daimler 9.5. Dzięki temu rozwiązaniu podczas transportu palet kratowych i ładunków wiązanych zgodnie z wytycznymi Daimler 9.5 nie jest konieczne zastosowanie wsuwanych listew aluminiowych. Do certyfikowanego przewozu napojów wymagany jest jeden rząd aluminiowych listew na wysokości pierwszej warstwy skrzynek, co jest określone w arkuszu 12 normy VDI 2700, dotyczy to również pojedynczej warstwy i podwójnej warstwy skrzynek na napoje na standardowych paletach z nadwoziem Strong & Go, zamiast trzech lub czterech rzędów w przypadku normalnego nadwozia. Eliminacja górnych listew ułatwia obsługę, a czasy załadunku i rozładunku są krótsze. Ponadto zwiększono bezpieczeństwo dla kierowcy i ładunku, dzięki wyeliminowaniu ryzyka spadających listew i uszkodzeń towarów.

Opcje zabezpieczenia przy częściowym załadunku

Najprostszą opcją zabezpieczenia przy częściowym załadunku jest konwecjonalne mocowanie pasami. W tej metodzie pas mocujący oplata ładunek wokół boków oraz za ładunkiem, pas mocowany jest do wyznaczonych punktów po obu stronach naczepy. Odpowiednie do tego są punkty mocowania w stalowej ramie z perforowanym obrzeżem Vario Fix lub 13 par standardowych uchwytów mocujących. W celu zabezpieczenia przed wysunięciem poprzecznego pasa za ładunkiem w praktyce często stosuje się europalety lub specjalne ochraniacze krawędzi. Alternatywnie można zastosować opcjonalny system zabezpieczenia przy częściowym załadunku ze stalową szyną kotwową i belką zabezpieczającą ładunek. Stosując tylko dwie belki można zabezpieczyć 27 ton ładunku. W przypadku wspomnianych systemów zabezpieczających częściowy załadunek, możliwe jest otwarcie bocznej plandeki przesuwnej do rozładunku bez uprzedniego wchodzenia na powierzchnię ładunkową.

Źródło: Kögel
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
Colian Logistic sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA