Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Niemieckie zakazowe kombinacje 31.10 i 1.11 - wyjaśnienie i spis landów

Utworzona: 2023-10-21


Ograniczenia dla pojazdów ciężarowych w Niemczech w tych dwóch dniach są tematem wielu zapytań z Waszej strony. W celu rozwiania wszelkich wątpliwości prezentujemy zestawienie wszystkich niezbędnych informacji.

Przypominamy zatem o obowiązujących ograniczeniach:

31 października Dzień Reformacji jest dniem świątecznym tylko w:
- Brandenburgii,
- Bremie,
- Hamburgu,
- Meklemburgi- Pomorze Przednie,
- Dolnej Saksonii,
- Saksonii,
- Saksonii - Anhalt,
- Szlezwik-Holsztynie,
- Turyngii.
Zakaz obowiązuje w godzinach 00:00-22:00 (w Dolnej Saksonii od 6:00-22:00 - patrz informacja poniżej);

1 listopada Dzień Wszystkich Świętych - tylko w landach:
- Baden-Wirtembergia,
- Bawaria,
- Nadrenia Północna-Westfalia,
- Nadrenia-Palatynat,
- Saar.
Zakaz obowiązuje w godzinach 00:00-22:00 (w Nadrenii Północnej-Westfalii od 6:00-22:00 - patrz informacja poniżej).

Wyjątki w Dolnej Saksonii i Nadrenii Północnej-Westfalii

Istnieją specjalne przepisy dotyczące Dnia Reformacji i Dnia Wszystkich Świętych w latach 2020-2025 w krajach związkowych Dolna Saksonia i Nadrenia Północna-Westfalia. W Dolnej Saksonii Dzień Reformacji (31 października) jest świętem państwowym. W Nadrenii Północnej-Westfalii Dzień Wszystkich Świętych (01 listopada) jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Aby uniknąć sytuacji, w której kierowcy ciężarówek podróżujący przez Dolną Saksonię i Nadrenię Północną-Westfalię są objęci zakazami przez 2 dni z rzędu, zmienione zostały godziny obowiązywania ograniczenia dla pojazdów ciężarowych. W oba święta zakaz będzie obowiązywał w godzinach 6:00 - 22:00. Ponadto oba landy przyznają prawa tranzytowe na najważniejszych połączeniach tranzytowych A 1, A 2, A 30, A 31 i A 33 w święto państwowe obowiązujące na ich terytoriach w tym okresie

Lista odcinków tranzytowych, na których dozwolony jest ruch ciężarowy między 6:00 a 22:00 w święta państwowe przypadające w danym landzie (Dolna Saksonia/Nadrenia Północna Westfalia):
➡️ A1 - Od węzła autostradowego Lotte/Osnabrück do granicy Nadrenii Północnej-Westfalii i Dolnej Saksonii w rejonie węzła Osnabrück-Nord i w kierunku przeciwnym.
➡️ A2 - Od węzła autostradowego Bad Oeynhausen do granicy państwa Dolna Saksonia/Saksonia-Anhalt i w kierunku przeciwnym.
➡️ A 30 - Od przejścia granicznego Bad Bentheim do węzła autostradowego Bad Oeynhausen (autostrada A2) i w kierunku przeciwnym.
➡️ A31 - Od węzła autostradowego Schüttorf do granicy Dolnej Saksonii/Nadrenii Północnej-Westfalii i w kierunku przeciwnym.
➡️ A33 - Od węzła autostradowego Osnabrück-Süd do węzła Dissen-Süd i w kierunku przeciwnym.

Ruch tranzytowy z i do Berlina w Dzień Reformacji (31.10)

Kraj związkowy Berlin, w porozumieniu z krajami związkowymi Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Saksonia, Saksonia-Anhalt i Turyngia, zezwala ( z możliwością odwołania w dowolnym momencie) na przejazdy w dniu 31.10 na następujących autostradach federalnych A 2, A 20, A 24, A 4, A 9, A 10, A 11, A 12, A 13, A 14, A 15, A 17, A 19, A 38, A 71, A 72, A 73, A 111, A 113, A 114, A 115, A 117, A 143 w wyżej wymienionych krajach związkowych, w przypadku podróży z Berlina (wyjazd) lub do Berlina (miejsce docelowe).

Nie jest dozwolone zjeżdżanie z autostrady w krajach związkowych, w których w Dniu Reformacji obowiązuje świąteczny zakaz jazdy. Nie dotyczy to przypadku całkowitego zamknięcia autostrady na skutek wypadku lub budowy. W takiej sytuacji dozwolone jest poruszanie się wyznaczoną trasą objazdową. Jeżeli objazdu nie został wyznaczony, należy skorzystać z najkrótszej drogi do najbliższego wjazdu na autostradę. Pojazd może również zjechać z autostrady, jeżeli wymaga holowania. Następnie należy go zaparkować w najbliższym odpowiednim miejscu.

Po szczegółowe informacje, w tym listę ewentualnych odstępstw od zakazów zapraszamy na stronę www.trafficban.com.
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels