Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

La Jonquera bezpiecznym miejscem do parkowania

Utworzona: 2023-02-04


Stowarzyszenie Ochrony Transportowanych Zasobów odnowiło certyfikat potwierdzający poziom 2 bezpieczeństwa na parkingu przy granicy hiszpańsko-francuskiej w pobliżu autostrady AP-7, który należy do sieci OnTurtle.

Współpraca OnTurtle z TAPA rozpoczęła się w 2019 roku, gdy parking w La Jonquera jako pierwszy hiszpański obiekt wyraził chęć uczestnictwa w certyfikacji. Po roku, odbył się pierwszy audyt zgodności z wymaganiami bezpieczeństwa (PSR) na poziomie 3, który zaowocował przyznaniem certyfikatu TAPA EMEA. Następnie w La Jonquera uzyskał certyfikat kategorii 2, który gwarantuje bezpieczeństwo na średnim poziomie. PSR to standardy bezpieczeństwa dla profesjonalnych parkingów transportowych określone przez Stowarzyszenie Ochrony Transportowanych Zasobów. Wyznaczają one wymagania minimalne oraz metody, które będą stosowane do utrzymania obecnych standardów. Obejmują również procesy i specyfikacje, których operatorzy parkingów muszą przestrzegać, aby uzyskać certyfikat.

Parking dla ciężarówek w La Jonquera, kilka kilometrów od granicy z Francją, jest całkowicie ogrodzony i oświetlony, a dostęp jest możliwy za pomocą spersonalizowanego kodu. Cały obiekt jest monitorowany przez całą dobę system systemem kamer.

W 2021 roku zakończyła się przebudowa parkingu, który stał się międzynarodowym węzłem transportu lądowego o powierzchni 25 000 m2 i obiektem wzorcowym całej sieci. Parking posiada dystrybutory paliwa Diesel A i AdBlue oraz oferuje szeroką gamę usług, m.in. toalety, prysznice, pralnię, hotel, sklep, supermarket oraz restaurację. Obiekt posiada również unikalną w Europie instalację mikrofiltracji gwarantującą najwyższą jakość paliwa, które posiada pieczęć SGS.

Sieć OnTurtle to pierwsza firma w Hiszpanii, która uzyskała certyfikat TAPA. Wraz z certyfikatem ESPORG, które posiadamy od 2016 roku, certyfikat TAPA gwarantuje maksymalny poziom bezpieczeństwa zarówno dla kierowców, jak i dla przewożonych przez nich towarów.

Źródło: OnTurtle
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Studio Patrzałek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels