Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Mercedes-Benz Trucks wyszedł naprzeciw potrzebom przewoźników

Utworzona: 2024-06-10


Oprócz decyzji o zakupie pojazdów elektrycznych, właściciele flot stają przed wieloma dodatkowymi kwestiami, zwłaszcza dotyczącymi niezbędnej infrastruktury ładowania w swoich bazach operacyjnych. Mercedes-Benz Trucks opracował całościowy ekosystem obejmujący usługi doradcze i infrastrukturalne, aby wspierać klientów w tym zakresie.

Oprócz pojazdów akumulatorowo-elektrycznych niemiecki producent oferuje swoim klientom zakup stacji szybkiego ładowania. Pakiet „Depot Charge” obejmuje doradztwo, sprzedaż sprzętu i serwis techniczny. Na życzenie instalację mogą też przeprowadzić wykwalifikowani partnerzy Mercedes-Benz Trucks. Celem jest zapewnienie płynnych procesów ładowania i wysokiego poziomu dostępności pojazdów. Usługa będzie dostępna w Niemczech pod koniec maja, wraz z projektami pilotażowymi u różnych dealerów. W dalszej kolejności przewidziane jest włączanie kolejnych krajów europejskich.

Poprzez dostęp do jednego pakietu obejmującego doradztwo, instalację stacji ładowania i związane z nią usługi serwisowe, klienci nie muszą martwić się o kwestię koordynacji różnych działań, ponieważ o wszystkie najważniejsze kwestie dba jeden usługodawca. Producent udostępnia klientowi cały system ładowania w ramach transakcji na jednej fakturze. Jedną z zalet tej metody jest skrócenie czasu dostawy i oszczędność kosztów. Daimler Truck Financial Services wspiera klientów i dealerów, oferując rozwiązania finansowe dla infrastruktury ładowania.

Partnerem strategicznym stacji ładowania jest firma Alpitronic, założona w Południowym Tyrolu w 2009 roku. Od 2017 roku przedsiębiorstwo skupia swoją działalność na rozwoju i produkcji serii modeli „Hypercharger”. Chodzi o linię produktów modułowych i wysoce wyrafinowanych rozwiązań szybkiego ładowania prądem stałym. Zdaniem przedstawicieli firmy, Alpitronic zdołał uzyskać pozycję jednego z czołowych dostawców tego typu sprzętu w Europie. Sukces ten firma zawdzięcza dużej gęstości mocy i niezawodności swoich produktów. Kolejnym kluczowym czynnikiem jest rozległa sieć serwisowa obsługiwana przez ponad 200 techników działających w terenie w całej Europie. Modułowa konstrukcja produktów gwarantuje prostą instalację i konserwację.

Dzięki usłudze eConsulting, która jest częścią kompleksowego ekosystemu mającego na celu poprawę całkowitych kosztów związanych z elektrycznymi ciężarówkami, Mercedes-Benz Trucks pomaga klientom w elektryfikacji flot i magazynów. Usługi doradztwa dotyczą nie tylko samych pojazdów elektrycznych, ale także planowania i budowy stacji ładowania w bazach eksploatacyjnych, a także podłączenia ich do sieci.

Źródło: Daimler Truck
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Transpolisa.pl


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels