Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Transport Manager

Stawki frachtowe w górę – zyski w… dół. Jak radzić sobie w inflacyjnej rzeczywistości?
Utworzona: 2023-11-30

Temat przybliży Baniamin Matecki, niezależny ekspert branży TSL podczas bezpłatnej konferencji dla sektora TSL, zorganizowanej przez Transport Managera, która odbędzie się już 7 grudnia 2023 w Novotel Centrum Katowice.

Jednym z największych wyzwań dla branży w najbliższych dekadach jest „zazielenienie” transportu – tak brzmi hasło przewodnie Konferencji dla sektora TSL - New Challenges’ 24. etransport.pl jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Okres przełomu roku to zawsze czas niepewności dlatego organizatorzy wychodzą naprzeciw managerom branży transportu, spedycji i logistyki prezentując nowości i zmiany, które zafunduje ustawodawca, zarówno polski, jak i unijny. Podczas wydarzenia New Challenges’ 24 uczestnicy dowiedzą się również co zmieni się w środowisku finansowym, w którym muszą funkcjonować firmy transportowe. Eksperci wskażą wyzwania i korzyści związane z reorganizacją przedsiębiorstw transportowych w świetle możliwości Nowego Polskiego Ładu i ostatnich zmian w prawie podatkowym. Zarysują możliwości związane nie tylko z fundacją rodzinną, ale też z estońskim CIT i reżimem polskiej spółki holdingowej w ramach restrukturyzacji firm transportowych.

Transformacja na zeroemisyjne napędy trwa, a przechodzenie na zeroemisyjność w najbliższych latach będzie dotyczyło również transportu towarów. Dziś widok samochodów dostawczych z zielonymi tablicami na ulicach nie jest już rzadkością, za to rewolucja w obszarze transportu ciężkiego jest jeszcze ciągle przed nami. O ile obecnie właściwie wszyscy producenci oferują ciężkie pojazdy elektryczne, o tyle prace nad ciężkimi pojazdami wodorowymi wciąż trwają. W najbliższym czasie będziemy świadkami tej wielkiej zmiany na drogach, dlatego już dziś musimy się do niej przygotować.

Najważniejsze tematy konferencji

✔ Największe wyzwania czekające branżę transportową w 2024 r. Czy jesteśmy w stanie się do nich przygotować i jak to zrobić?
✔ Bo do zielonego transportu trzeba trojga: przewoźnika, załadowcy i producenta ciężarówek
✔ Największe wyzwania czekające branżę transportową w 2024 r. Czy jesteśmy w stanie się do nich przygotować i jak to zrobić?
✔ Nowe regulacje prawne szykowane na 2024 r. przez Komisję Europejską dla transportu drogowego
✔ Stawki frachtowe w górę – zyski w … dół. Jak radzić sobie w inflacyjnej rzeczywistości?
✔ Czy transport drogowy przyszłość będzie napędzany tylko prądem i wodorem? Czy jedno z tych paliw wygra, czy będą komplementarne? A może są również inne opcje „zazielenienia transportu”?

Wśród prelegentów znajdą się:
✔ Łukasz Chwalczuk, Kancelaria Prawna Iuridica
✔ Ewa Żbikowska, Mariański Group
✔ Maciej Wroński, Transport i Logistyka Polska
✔ Kosma Złotowski, poseł do Parlamentu Europejskiego
✔ Mateusz Kamiński, Filipiak Babicz Legal
✔ Joanna Górna, Raben Group
✔ Wiesław Motyliński, IKEA Industry Zbąszynek
✔ Grzegorz Sobański, Sobanscy Transport
✔ Beniamin Matecki, niezależny ekspert branży TSL
✔ Jakub Faryś, Prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.

DATA: 7 grudnia 2023 r.
📌LOKALIZACJA: Novotel Centrum Katowice
al. Walentego Roździeńskiego 16,
40-202 Katowice

Link do rejestracji na bezpłatną konferencję branży TSL 📌

Źródło: Transport Manager
Do ulubionych Transport Manager
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels