Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Mniejsze spalanie – czystsze powietrze – lepszy biznes

Utworzona: 2023-11-09


2,1 litra na 100 km – o tyle mniej paliwa zużyły pojazdy objęte programem „Ecolution by Scania”. Oznacza to również ograniczenie emisji CO2 o 7,7%. Od stycznia 2022 r. doskonałe wyniki spalania osiągnęło ponad 2000 pojazdów objętych programem w Polsce.

Ściśle współpracujemy z kierowcami i firmami transportowymi w Polsce, aby promować bezpieczny i przyjazny dla środowiska styl jazdy. „Ecolution by Scania” sprawdza się świetnie, ponieważ w krótkim czasie przynosi wymierne efekty – ograniczenie zużycia paliwa i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Pozwala na optymalne wykorzystanie pojazdu, skorzystanie ze szkoleń i coachingu kierowcy, a także daje dostęp do indywidualnego programu obsługi serwisowej. W efekcie wspólnie zwiększamy wydajność transportu nie tylko poprzez lepsze wykorzystanie pojazdów, ale również podniesienie ich dyspozycyjności
komentuje Adam Łęczycki, dyrektor ds. digitalizacji w Scania Polska S.A.
Program „Ecolution by Scania” jest przeznaczony dla firm wykonujących transport długodystansowy. Jak wynika z analizy danych, objęte programem pojazdy Scania zużywają o ponad 2 litry na 100 km mniej paliwa niż pozostałe. Oznacza to redukcję emisji CO2 o 4402 t, co daje spadek o 7,7%, uwzględniając normę EN 16258 (2,63 kg/l), wykorzystywaną do oszacowania poziomu emisji dwutlenku węgla. Analizowane dane dotyczą okresu od stycznia ubiegłego roku do września 2023 r. Pod uwagę wzięto wyniki pojazdów wykonujących transport ze standardowym obciążeniem na typowych trasach.Program jest każdorazowo dopasowywany do potrzeb konkretnej firmy transportowej z uwzględnieniem specyfiki pracy jej floty, w tym obciążenia pojazdów, rodzaju pełnionych zadań oraz pokonywanych dróg. Następnie ustalany jest konkretny cel, na przykład obniżenie zużycia paliwa lub redukcja emisji CO2. Kluczowe znaczenie mają szkolenia i coachingi kierowców, podczas których analizowane są ich postępy oraz udzielane wskazówki na temat bardziej efektywnego wykorzystania pojazdu.

Ogólny kierunek rozwoju branży transportowej jest jasny – do 2030 roku połowę sprzedaży firmy w Europie będą stanowić pojazdy zelektryfikowane. Jednak już dziś musimy wspierać naszych klientów w prowadzeniu zrównoważonego i dochodowego biznesu. Jest to możliwe m.in. dzięki programomowi „Ecolution by Scania”
dodaje Adam Łęczycki.
Scania zobowiązała się do ograniczenia emisji CO2 ze swoich pojazdów o 20% do 2025 r., gdzie punktem odniesienia jest rok 2015. Firma ogłosiła swoje zobowiązanie do osiągania SBT (Science Based Targets – celów klimatycznych opartych na naukowych podstawach) w 2020 roku, wspierając paryskie porozumienie klimatyczne jako pierwszy duży producent ciężkich pojazdów użytkowych. W ostatnich latach Scania znacznie zmniejszyła emisje dwutlenku węgla z własnej produkcji oraz własnych operacji transportowych i logistycznych.

Źródło: Scania
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels