Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Szybciej, nowocześniej, efektywniej

Utworzona: 2023-11-06


Polska Grupa Farmaceutyczna dzięki współpracy z Mercedes-Benz Vans poszerza swoją flotę o elektryczne eSprintery, które będą dostarczać leki w całym kraju.

25 października br. nastąpiło uroczyste przekazanie Polskiej Grupie Farmaceutycznej (PGF) kolejnej partii samochodów elektrycznych Mercedes eSprinter. Było to możliwe dzięki współpracy z dealerem Mercedes-Benz, Sobiesław Zasada Automotive oraz realizującą wynajem długoterminowy firmą Carefleet S.A. To krok przybliżający PGF do modernizacji swojej floty, w której docelowo znajdzie się 36 pojazdów elektrycznych ze stajni Mercedes-Benz. Jest to doskonały przykład, jak elektromobilność wspomaga zrównoważony transport i dostarczanie leków w odpowiednich warunkach.

Elektryczne pojazdy eSprintery, które zostały dostarczone przez dealera Mercedes-Benz, Sobiesław Zasada Automotive, wyposażone są w zabudowy izotermiczne, agregaty i specjalistyczne lodówki, spełniające rygorystyczne warunki przechowywania i przewożenia leków ratujących życie. Nie pominięto też montażu dodatkowych, ale niezwykle istotnych w codziennym użytkowaniu elementów, takich jak np. programator, czyli urządzenia umożliwiającego programowanie czasu startu i pracy agregatu. Dzięki temu rozwiązaniu można wcześniej rozpocząć chłodzenie lub grzanie ładowni tak, aby pojazd był gotowy do dystrybucji na zaplanowaną godzinę. Co ważne, urządzenie jest pod zasilaniem 230V i nie zużywa prądu z akumulatora.

eSprinter z zabudową izotermiczną firmy Annmon posiada system klimatyzacji i wentylacji, który utrzymuje stałą temperaturę wewnątrz pojazdu. Jest także wyposażony w niezawodne systemy bezpieczeństwa, co zapewnia niezbędne bezpieczeństwo kierowcy i transportowanego towaru. Dzięki tym atutom, auto odpowiada potrzebom branży farmaceutycznej. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej współpracy wyjaśnia Maciej Rżysko, Wiceprezes Zarządu Sobiesław Zasada Automotive.
Współpracę, na warunkach wynajmu długoterminowego, realizuje firma Carefleet S.A.

Jesteśmy przekonani, że podpisana umowa flotowa przyniesie wymierne korzyści zarówno dla Klienta, ale także przyczyni się całemu społeczeństwu. Dziękujemy za zaufanie, a w odpowiedzi obiecujemy dołożyć wszelkich starań, by nasze działania zawsze charakteryzowały się innowacyjnością, jakością, elastycznością i kompleksowością. Wierzymy, że dzięki temu wspólnie i na najwyższym poziomie będziemy pomagali realizować dostawy leków ratujących życie na terenie całej Polski mówi Daniel Trzaskowski, Prezes Zarządu Carefleet S.A.
Źródło: Mercedes-Benz Polska
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels