Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

To nie tylko biznesowy kontrakt, to nowa era w dostawach leków w Polsce
Utworzona: 2023-10-09

Mercedes-Benz Polska i Polska Grupa Farmaceutyczna ogłaszają podjęcie współpracy, w ramach której PGF zdecydowała się na długoterminowy wynajem floty samochodów elektrycznych Mercedes-Benz eSprinter, aby jeszcze efektywniej i w sposób bardziej zrównoważony transportować do aptek leki ratujące życie.

Obserwujemy znaczne przyspieszenie w dynamice rozwoju e-mobilności w Polsce, zarówno w segmencie aut osobowych, jak i dostawczych. Coraz więcej przedsiębiorstw zakłada nisko- lub zeroemisyjność pojazdów w swoich strategiach ESG, co za tym idzie w ciągu kilku najbliższych lat udział elektryków w firmowych flotach będzie się zwiększał. Na drogę zielonej transformacji weszła także Polska Grupa Farmaceutyczna, której w wyniku współpracy, Mercedes-Benz Polska dostarczy 26 dostawczych samochodów elektrycznych eSprinter, wyposażonych w zabudowy izotermiczne, agregaty i specjalistyczne lodówki, spełniające rygorystyczne warunki przechowywania i przewożenia leków ratujących życie. Partnerstwo między Polską Grupą Farmaceutyczną a Mercedes-Benz Polska to nie tylko biznesowy kontrakt, to nowa era w dostawach leków w Polsce.

Nasz kontrakt z Mercedes-Benz Polska stanowi dowód na zobowiązanie PGF do modernizacji swojej floty oraz zaangażowanie w elektromobilność. Jako lider branży dostaw farmaceutycznych pragniemy wytyczać kierunek zmian, dbając jednocześnie o zrównoważony rozwój i przyczyniając się do poprawy jakości życia społeczeństwa. Wspólnie otwieramy rozdział, w którym technologia i jakość idą w parze z dbałością o środowisko naturalne. Zrobiliśmy także krok w kierunku jeszcze wydajniejszej i bardziej ekologicznej dostawy leków do aptek, a także większego komfortu naszych kierowców. Nowoczesne pojazdy elektryczne dają nam pewność, że leki i wyroby medyczne przechowywane są w idealnych warunkach mówi Dawid Stasiecki, Koordynator ds. floty w Polskiej Grupie Farmaceutycznej.

Oferta skrojona na miarę potrzeb

W portfolio Mercedes-Benz Vans już teraz można znaleźć szeroki wybór elektrycznych samochodów dostawczych, które ułatwiają przejście na elektryczny transport.

eSprinter Furgon to pojazd, który redefiniuje standardy przestrzeni ładunkowej. Z przestrzenią ładunkową wynoszącą 11 m³, ładowność eSprintera to 848 kg przy pojemności powiększonej. Istotnym atutem jest fakt, że napęd elektryczny w żaden sposób nie ogranicza dostępnej przestrzeni. Zasięg eSprintera wynosi do 159 km wg normy WLTP (przy określonym wariancie akumulatora). Dzięki temu świetnie sprawdzi się w jeździe po mieście, jednocześnie w ciągu 25 minut będziemy w stanie naładować auto nawet do 80% baterii (w zależności od dostępnej infrastruktury ładowania) wyjaśnia Jan Zachel, Mercedes-Benz Vans Polska.
Ponadto elektryczne vany dostawcze, takie jak eSprinter, są lokalnie bezemisyjne, co pozytywnie wpływa na jakość powietrza w miastach, a jednocześnie zapewnia kierowcom komfort jazdy dzięki cichej i wygodnej technologii. Samochody elektryczne mogą okazać się dużo prostsze w serwisowaniu, chociażby ze względu na brak części znanych z pojazdów z „tradycyjnym” silnikiem – takich jak chociażby filtr DPF, dwumasa czy rozrusznik. W miejskich warunkach wybór elektrycznego samochodu jest strzałem w dziesiątkę. Taki pojazd ma możliwość poruszania się buspasami i wjeżdżania do stref czystego transportu, a przy tym jest zawsze gotowy do pracy – nawet w ujemnych, zimowych temperaturach. Dodatkowym benefitem jest także bezpłatne parkowanie w miejskich strefach płatnego parkowania. Wszystkie te aspekty ułatwiają jazdę po mieście, co znacząco wpłynie np. na terminowość dostaw.

Źródło: Daimler
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels