Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Najchętniej kupowana ciężarówka Volvo świętuje 30 lat
Utworzona: 2023-09-05

Mija 30 lat odkąd na rynek trafiło Volvo FH, najlepiej sprzedająca się ciężarówka w historii Volvo Trucks. Od samego początku flagowy model wyróżniał charakterystyczny design nadwozia i wnętrza, doskonały komfort kierowcy oraz zaawansowane technicznie rozwiązania w zakresie wydajności i bezpieczeństwa.

Volvo FH to jeden z odnoszących największe sukcesy modeli w branży pojazdów użytkowych – sprzedano prawie 1,4 miliona egzemplarzy na około 80 rynkach na całym świecie. Oferujące doskonałe właściwości jezdne i niskie zużycie paliwa, Volvo FH, kiedy zostało wprowadzone na rynek w 1993 r., ustanowiło zupełnie nowy standard w prowadzeniu pojazdów ciężarowych.

Volvo FH to doskonałe odzwierciedlenie nastawienia skupionego na kliencie i model, który od 30 lat przesuwa granice. We wszystkich kluczowych obszarach, takich jak komfort kierowcy, oszczędność paliwa, bezpieczeństwo i produktywność, nigdy nie przestaliśmy go udoskonalać. Jestem bardzo dumny, że dziś nasi klienci mogą zamawiać Volvo FH w wersji elektrycznej, gazowej i wysokoprężnej
mówi Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Volvo FH było i pozostaje liderem innowacji. Model został wprowadzony na rynek z całkowicie nowym podwoziem i konstrukcją ułatwiającą elastyczne rozwiązania dla różnych zastosowań transportowych. Całkowicie nowe były również m.in. 12-litrowy silnik (16-litrowy w Volvo FH16) oraz kabina zapewniająca wyjątkową aerodynamikę i komfort kierowcy.


Innowacje kontynuowano przez lata, zawsze opierając się na wartościach Volvo, takich jak bezpieczeństwo, jakość i dbałość o środowisko. Do kamieni milowych innowacji wprowadzonych na przestrzeni 30 lat zalicza się poduszka powietrzna kierowcy, zautomatyzowana skrzynia biegów I-Shift oraz Aktywny Układ Kierowniczy Volvo, który zapewnia łatwe kierowanie i doskonałą zwrotność.


Ważne innowacje wprowadzono również w szeroko pojętej stylistyce zewnętrznej. Lusterka wsteczne o wyjątkowej, smukłej konstrukcji zapewniają kierowcy bardzo dobrą bezpośrednią widoczność. Podobną rolę pełnią reflektory w kształcie litery V, które jednocześnie nadają ciężarówce charakterystyczny wygląd. To dwa przykłady wykorzystania technologii i konstrukcji Volvo w celu zapewnienia kierowcy dodatkowych korzyści.


Volvo FH pierwszej generacji to przełom, który całkowicie zmienił koncepcję nowoczesnej ciężarówki. Od tego czasu nadal wyznaczamy nowe standardy w transporcie ciężarowym i wprowadziliśmy na rynek pięć kolejnych generacji modelu. Naszą receptą na sukces było wykorzystanie najnowszej technologii w sposób, który zawsze zapewniał wyraźne korzyści naszym klientom i kierowcom. Jako dowód udanych wysiłków w zakresie ciągłego doskonalenia i ewolucji, Volvo FH jest jedynym samochodem, który trzykrotnie został wybrany „Międzynarodową ciężarówką roku”
stwierdza Ylva Dalerstedt, Menedżer Segmentu Transportu Długodystansowego w Volvo Trucks.
Źródło: Volvo Trucks
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels