Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA


Daimler Truck zapowiada nowe modele i transformację działalności
Utworzona: 2023-09-21

Firma przedstawiła jasne cele strategii biznesowej i stworzyła podstawy do emisji „zielonych obligacji”. W obecnej ofercie znajduje się 8 seryjnych elektrycznych modeli ciężarówek oraz autobusów z napędem akumulatorowym i do końca tego roku mają pojawić się kolejne dwa.

Uzyskane w ten sposób środki mają być przeznaczone na finansowanie projektów zrównoważonych, takich jak rozwój i produkcja bezemisyjnych samochodów ciężarowych i autobusów oraz wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej z odnawialnych źródeł energii. Ramy Zielonego Finansowania i leżące u ich podstaw zarządzanie otrzymały najwyższą ocenę „Dark Green” i „Excellent” przyznaną przez CICERO Shades of Green, wiodącego dostawcy niezależnych ocen środowiskowych.

Daimler Truck jest mocno zaangażowany w realizację celów paryskiego porozumienia w sprawie ochrony klimatu i w proces dekarbonizacji. Firma dąży do celu, jakim jest opracowanie i wdrożenie zrównoważonych rozwiązań w zakresie transportu towarów i pasażerów. Jednym z głównych elementów tego dążenia jest dwutorowa strategia technologiczna. Oprócz napędów akumulatorowo-elektrycznych spółka inwestuje w technologie wodorowe. Obecnie Grupa oferuje już 8 seryjnych elektrycznych modeli ciężarówek i autobusów z napędem akumulatorowym – do końca tego roku pojawią się dwa kolejne. Jako producent pojazdów użytkowych, Daimler Truck kładzie również nacisk na osiągnięcie neutralności emisyjnej w produkcji. W 2022 r. udało się osiągnąć ten cel w zakładach europejskich – między innymi poprzez wykorzystanie energii słonecznej, wiatrowej i wodnej. Do 2025 roku firma zamierza osiągnąć to samo w USA, Japonii i Indiach – a na całym świecie do 2039 roku.

Źródło: Daimler Truck
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Viking Line Cargo


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels