Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Ciężarówka egzaminacyjna z automatyczną skrzynią biegów. Pierwszy taki pojazd w kraju

Utworzona: 2023-08-09


WORD Białystok to pierwszy (i na razie jedyny) ośrodek w Polsce, który zapewnia kandydatom możliwość zdawania egzaminu na automacie.

Prawodrogowe.pl informuje, że od 2019 roku każdy kandydat na kierowcę ciężarówki, który ma prawo jazdy na kategorię B na manualnej skrzyni biegów może wybrać sobie pojazd na egzamin na kategorię C z automatyczną lub manualną skrzynią biegów. Kłopot jednak w tym, że ten prostszy (automat) podstawiają jedynie szkoły nauki jazdy, a kandydat musi im dodatkowo za to zapłacić. Od sierpnia białostocki WORD jest pierwszym ośrodkiem, który zapewnia w cenie egzaminu własny automat.

Fajny i sprytny samochód i dodatkowo jeszcze przyjazny dla kandydatów – tak oceniali nowy nabytek WORD instruktorzy podczas oficjalnej prezentacji pojazdu, która odbyła się kilka dni temu. Nic w tym dziwnego: oprócz automatycznej skrzyni biegów, która jest ogromnym ułatwieniem przy egzaminie, WORD zamontował w pojeździe dodatkowo kamerę cofania oraz zadbał o to, aby w plandece umieszczone było przezroczyste okno z tyłu umożliwiające obserwację co się dzieje za pojazdem egzaminacyjnym. No i co równie ważne: kolejki na egzamin na kategorię C niemal w całym kraju przekraczają dwa tygodnie. Białystok zaprasza na egzamin niemal z dnia na dzień dając możliwość zdawania ewentualnej poprawki osobom, które przyjechały na egzamin spoza stolicy województwa podlaskiego. Wystarczy przy zapisie o tym wspomnieć! A, że nadal można zapisać się na egzamin w Białymstoku nie tylko przez system info-car lub telefonicznie, ale również mailem lub nawet przez Messenger (WORD ma własny profil w mediach społecznościowych) to chyba przyjaźniejsze miejsce na egzamin prawa jazdy trudno będzie znaleźć.

Źródło: Prawodrogowe.pl
Zdjęcie: WORD Białystok
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels