Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Monitorowanie wolnostojących naczep - nowość od Continetal

Utworzona: 2023-08-09


Nowa usługa dostępna jest za pośrednictwem cyfrowego rozwiązania ContiConnect Live. System równie dobrze współpracuje z naczepami wolnostojącymi jak i połączonymi z ciągnikiem.

Jednostka telematyczna może odbierać dane z czujników opon i przesyłać je do portalu ContiConnect. Po podłączeniu do zasilacza system może dostarczać ciągłe informacje o stanie napompowania i temperaturze opon naczepy. Nawet gdy urządzenie nie jest podłączone do zasilania, wewnętrzny akumulator pozwala na codzienne odczyty przez maksymalnie 28 dni. Aktualizacje statusu i alerty w czasie rzeczywistym zwiększają wydajność i zmniejszają koszty związane z robocizną i konserwacją. System ContiConnect Live dla przyczep oferuje również funkcję śledzenia w oparciu o dane GPS. Dzięki temu menedżerowie flot mają zawsze aktualne informacje o dokładnym położeniu wszystkich swoich pojazdów. Od lipca br. to nowe rozwiązanie dla naczep jest dostępne na wielu rynkach na całym świecie.

Czujniki wewnątrz opony przesyłają dane do jednostki telematycznej zainstalowanej w przyczepie. Informacje są przekazywane do platformy zarządzania oponami, gdzie można je łatwo przeglądać za pośrednictwem portalu ContiConnect i aplikacji ContiConnect on-site. Operatorzy flot mogą następnie sprawdzać informacje, takie jak ciśnienie w oponach, temperaturę i przebieg dla każdej podłączonej opony. W przypadku niskiego ciśnienia lub powolnego wycieku portal może generować powiadomienia tekstowe lub e-mailowe do nieograniczonej liczby odbiorców, a sytuację można skorygować przed odholowaniem naczepy.

Z pomocą ContiConnect Live można zapobiegać awariom, obniżać koszty utrzymania i wydłużać czas eksploatacji pojazdu na drodze. Chociaż opony stanowią tylko około 5% kosztów inwestycyjnych floty, mogą odpowiadać za ponad połowę wszystkich kosztów operacyjnych. Jeśli z opony uchodzi powietrze, wzrastają opory toczenia i zużycie paliwa, ,a w przypadku przebicia, przyczepa nie nadaje się do użytku do czasu naprawy.

Źródło: Continetal
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels