Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Transport i Logistyka Polska

Kontrole drogowe po nowemu

Utworzona: 2023-07-26


Wśród wielu zmian związanych z wejściem w życie postanowień Pakietu Mobilności jest również wprowadzenie tachografów inteligentnych drugiej generacji, które umożliwiają zdalne kontrole pojazdów. Będzie o tym mowa na jutrzejszym webinarze TLP.

Zgodnie z najnowszymi regulacjami Pakietu Mobilności, wszystkie nowe pojazdy użytkowe o dmc powyżej 3,5 tony będą od 21 sierpnia 2023 r. wyposażane w tachografy inteligentne drugiej generacji. Nowe urządzenie rejestrujące korzysta z komunikacji krótkiego zasięgu (DSRC), która umożliwia zdalny odczyt danych przez uprawnione służby, a tym samym wstępną selekcję pojazdów do kontroli. Tachograf automatycznie udostępnia informacje dotyczące naruszeń kierowcy, m.in. przekroczenia czasu prowadzenia pojazdu oraz nie odebrania obowiązkowego odpoczynku.

Zapowiada się rewolucja w kontrolach drogowych, na którą warto się przygotować. Tym zagdanieniom poświęcony będzie webinar, na który Związek Pracodawców Transport i Logistyka Polska zaprasza jutro (27.07) o godz. 10:00. O nowych rozwiązaniach w tachografach, a w szczególności o łączności krótkiego zasięgu DSRC RTM, która umożliwia dokonywanie wstępnej kontroli aktywności kierowcy bez zatrzymywania pojazdu opowiedzą eksperci spółki LONTEX GROUP: Łukasz Kubista, kierownik Działu Badań i Rozwoju oraz Tomasz Mój, product manager – urządzenia kontrolne.

Aby wziąć udział w spotkaniu trzeba się zarejestrować: TUTAJ

Źródło: TLP
Grafika poglądowa
Do ulubionych Transport i Logistyka Polska
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels