Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Zeroemisyjne dostawy do sklepów spożywczych

Utworzona: 2023-07-27


Po Rumunii i Niemczech pierwszy egzemplarz naczepy chłodniczej Schmitz Cargobull S.KOe COOL został dostarczony firmie z Finlandii. Jest to jednocześnie pierwsza seryjnie produkowana elektryczna naczepa tego producenta w Skandynawii.

Naczepa została zakupiona przez firmę PNO Finland zajmującą się wynajmem naczep i będzie użytkowana przez firmę transportową Kylmästi Paras. Podczas uroczystego przekazania pojazdu w zakładzie Schmitz Cargobull w Vantaa w Finlandii szczegółowo zaprezentowano zalety elektrycznej naczepy oraz zademonstrowano jej działanie w praktyce. Naczepa będzie używana w obszarze metropolitalnym Helsinek do realizacji dostaw do lokalnych sklepów spożywczych w centrum miasta. Wraz z elektrycznym ciągnikiem siodłowym Volvo, tworzy w 100% bezemisyjny zespół pojazdów.

S.KOe COOL jest wyposażona w najnowocześniejszą technologię elektryczną, w tym wydajny agregat chłodniczy S.CU ep85 ze zintegrowaną energoelektroniką, akumulator wysokonapięciowy i oś elektryczną. Dodatkową zaletą elektrycznego agregatu chłodniczego jest jego cicha praca, co pozwala realizować dostawy na obszarach miejskich we wczesnych godzinach rannych, jak i późnym wieczorem. Wydajność chłodzenia agregatu wynosi do 15 800 W, a moc grzewczą – do 10 500 W. Akumulatory zamontowane przy półce na koło zapasowe zastępują zbiornik oleju napędowego i dają możliwość zamontowania skrzyniopalety z miejscem na 36 palet. Elektryczna oś naczepy odzyskuje energię podczas hamowania, wydłużając czas pracy agregatu i skracając czas ładowania akumulatora z sieci.

Źródło: Schmitz Cargobull
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels