Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Prezentacja i przekazanie elektrycznej naczepy klientom Schmitz Cargobull

Utworzona: 2023-07-12


Dzięki zastosowaniu paliwa bio-LNG, szeroko zakrojonym testom elektrycznych ciągników siodłowych, firma Rubetrans Logistics dąży aby jej procesy logistyczne były maksymalnie zrównoważone - z korzyścią dla klientów i środowiska.

Kilka tygodni temu Schmitz Cargobull dostarczył elektryczną naczepę do Rumunii. Teraz kolejna elektryczna naczepa chłodnicza S.KOe COOL została przekazana Fabianowi Diekmannowi, kierownikowi floty w firmie Rubetrans Logistics GmbH & Co. KG.

Oszczędność paliwa i redukcja emisji CO2 to główne powody zakupu tej naczepy. Zrównoważony rozwój jest dla nas bardzo ważny. Cieszymy się, że w ten sposób możemy kontynuować elektryfikację transportu towarowego i wyznaczać trendy w całej branży mówi Diekmann.
Schmitz Cargobull jest pierwszym producentem przyczep, który oficjalnie włączył oś elektryczną naczepy S.KOe COOL do ogólnej homologacji typu pojazdu, umacniając swoją reputację pioniera w branży. Homologacja została oficjalnie przyznana przez niemiecki Federalny Urząd Transportu Samochodowego.

Naczepa jest wyposażona w najnowocześniejszą technologię elektryczną, w tym wydajny agregat chłodniczy S.CU ep85 ze zintegrowaną energoelektroniką, akumulator wysokonapięciowy i oś elektryczną. Dodatkową zaletą elektrycznego agregatu chłodniczego jest jego cicha praca, co pozwala realizować dostawy na obszarach miejskich we wczesnych godzinach rannych, jak i późnym wieczorem. Wydajność chłodzenia agregatu wynosi do 15 800 W, a moc grzewczą – do 10 500 W. Akumulatory zamontowane przy półce na koło zapasowe zastępują zbiornik oleju napędowego i dają możliwość zamontowania skrzyniopalety z miejscem na 36 palet. Elektryczna oś naczepy odzyskuje energię podczas hamowania, wydłużając czas pracy agregatu i skracając czas ładowania akumulatora z sieci.

Źródło: Schmitz Cargobull
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels