Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Powstanie konkurencyjny na całym świecie japoński producent pojazdów użytkowych
Utworzona: 2023-07-06

Światowe marki podpisały protokół ustaleń w sprawie przyspieszenie rozwoju zaawansowanych technologii.

Firmy Daimler Truck Holding AG, Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC), Hino Motors Ltd. oraz Toyota Motor Corporation podpisały protokół ustaleń w sprawie przyspieszenie rozwoju zaawansowanych technologii oraz połączenie MFTBC i Hino. Dwie ostatnie firmy na równych prawach będą współpracować w obszarach rozwoju, zaopatrzenia i produkcji pojazdów użytkowych. W wyniku połączenia powstanie konkurencyjny na całym świecie japoński producent pojazdów użytkowych. Daimler Truck i Toyota w równym stopniu zainwestują w (notowany na giełdzie) holding powstały z połączenia MFTBC i Hino. Będą współpracować przy rozwoju technologii wodorowych i innych technologii CASE, aby wspierać konkurencyjność nowej firmy.

Filozofie korporacyjne wszystkich czterech firm łączy chęć poprawy dobrobytu społeczeństwa poprzez ułatwianie mobilności. Partnerzy porozumienia zamierzają promować korzystanie z pojazdów przyjaznych dla środowiska i zwiększać wartość mobilności w światowych systemach społecznych. Poprzez połączenie MFTBC i Hino skorzystają z efektów synergii i zwiększą konkurencyjność japońskich producentów samochodów ciężarowych, wzmacniając w ten sposób podstawy japońskiego i azjatyckiego przemysłu motoryzacyjnego.

Do swoich mocnych stron zarówno Daimler Truck jak i Toyota zaliczają pełną gamę pojazdów dostosowanych do lokalnych potrzeb; obie firmy stawiają też na różnorodne podejścia do dekarbonizacji, uzależnione od lokalnych warunków i sposobu, w jaki klienci korzystania z pojazdów. Szczegóły dotyczące zakresu i charakteru współpracy, w tym nazwa, lokalizacja, stosunek udziałów i struktura korporacyjna nowego holdingu zostaną ustalone w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Strony planują podpisanie ostatecznych umów w pierwszym kwartale 2024 roku i zamierzają zamknąć transakcję do końca 2024 r.

Źródło: Daimler Truck
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels