Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Będzie pracował na trzy zmiany

Utworzona: 2023-09-15


W pełni elektryczny samochód ciężarowy Scania 25P będzie wykorzystywany w procesie codziennych dostaw w systemie just-in-time do fabryki Volkswagen Poznań w Antoninku.

Przewożony ładunek, to podzespoły produkowanego tam Volkswagena Caddy, a dokładnie jego tylne osie. Co ważne, wykorzystanie Scanii 25P zaplanowano w systemie trzyzmianowym. Jak poinformował producent, na potrzeby ładowania tego i przyszłych elektrycznych samochodów wykorzystywanych przez Logistykę Volkswagen Poznań, na terenie ich zakładu powstała stacja ładowania aut zieloną energią o mocy 120 kW. Na takiej stacji można naładować samochód „do pełna” w niecałe 40 minut.

Wierzymy, że bezemisyjne ciężarówki, takie jak ta elektryczna Scania, są przyszłością, szczególnie w miejskim środowisku. Wdrożenie tego samochodu do floty Volkswagen Poznań to efekt partnerstwa Volkswagen Poznań i Scania Polska. To również kolejny krok w realizacji działań prośrodowiskowych wynikających z założeń strategicznych Grupy. Przypomnę, że już dzisiaj wszystkie nasze zakłady produkcyjne zasilane są w 100% energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Pierwszy elektryczny pojazd to także świetny przykład optymalizacji mający pozytywny wpływ na najbliższe sąsiedztwo. Zielona logistyka oznacza bowiem mniej emisji i hałasu do otoczenia mówi Agnieszka Olenderek, Członek Zarządu ds. Finansów, Zakupów i IT.
Scania 25P B6x2*4NB przeznaczona jest do realizacji zadań typowych dla dystrybucji miejskiej. Najważniejsze zalety tego pojazdu, to m.in. zerowa emisja, bardzo niski poziom generowanego hałasu i możliwość pracy w porze nocnej. Samochód wyposażony jest w pięć baterii o łącznej pojemności 165 kWh, pozwalającej, w zależności od warunków, na około 8 godzin pracy. Parametry pojazdu zostały w pełni dostosowane do charakteru wykonywanych zadań transportowych oraz pokonywanej trasy.

Źródło: Scania Polska
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Studio Patrzałek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels