Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Pierwsza na świecie Scania kupiona online... i to w Polsce!

Utworzona: 2023-01-11


Polski przewoźnik STYKU Transport Sp. z o.o. jako pierwszy klient kupił od szwedzkiego producenta swój samochód ciężarowy za pomocą nowego cyfrowego narzędzia sprzedaży.

Ciągnik siodłowy Scania Super 460R zakupiony online został wydany w Koszalinie. Jest to pierwsza sprzedaż będąca wynikiem pilotażowego projektu nowej usługi Scania Polska, który jest opracowywany przez zespół ds. cyfryzacji sprzedaży w Södertälje i ma na celu uproszczenie procesu zakupu.

Scania to lider nowoczesnych rozwiązań transportowych, dlatego rozwijamy różne narzędzia i formy sprzedaży. Wszystko po to, aby jak najefektywniej odpowiadać na potrzeby i oczekiwania klientów. Proces zamówienia pojazdu oraz dedykowanych usług przez internet jest bardzo intuicyjny i trwa zaledwie kilka minut. Sprzedaż internetowa pojazdów Scania jest skierowana do klientów, którzy wybierają komfort i skrócenie procesu zakupu kompleksowych rozwiązań transportowychkomentuje Adrian Łapczyński, specjalista ds. sprzedaży Scania Polska S.A.
W ramach pilotażu zespół ds. sprzedaży, przedsprzedaży i IT w Polsce identyfikował potencjalnych klientów korzystających z ciągników siodłowych do transportu dalekobieżnego, którzy zbliżają się do końca okresu leasingu lub osiągnęli wysoki przebieg obecnym pojazdem. Następnie zespół wysyłał im propozycję sprzedaży ciężarówki, którą proaktywnie zidentyfikowali jako odpowiadającą potrzebom i gustom klienta, umożliwiając klientowi dostosowanie około 30 różnych opcji do swoich potrzeb. W ten sposób STYKUTransport Łukasz Styczeń zawarł umowę na zakup kolejnego samochodu ciężarowego.

Zdecydowałem się na zamówienie pojazdu Scania przez internet, ponieważ cały proces jest intuicyjny, a samo narzędzie jest bardzo wygodne. Mogę je polecić każdej firmie transportowejkomentuje Łukasz Styczeń, właściciel STYKU Transport Sp. z o.o.

Nowe podejście do sprzedaży pojazdu

Internetowa platforma Scania do sprzedaży online, to dedykowane rozwiązanie w ramach ekosystemu MyScania, dzięki któremu klienci mogą wyspecyfikować oraz zamówić nowy pojazd Scania. Firma udostępnia szeroki wachlarz opcji specyfikacyjnych, w tym możliwość zamówienia ciągnika siodłowego z układem napędowym Scania Super, w skład którego wchodzą nowe jednostki napędowe, skrzynie biegów oraz most napędowy. Portal do sprzedaży internetowej Scania pozwala na wybór koloru kabiny, pojemności zbiorników paliwa, rodzaju tylnego zawieszenia, producenta siodła oraz opon, a także pakietów bezpieczeństwa wraz z systemami wspomagania kierowców. Opcje wyposażenia dotyczą również wnętrza pojazdu – jego kolorystyki, czy systemu informacyjno-rozrywkowego.


Wraz z pojazdem klient może skompletować m.in. usługi telematyczne, umożliwiające bieżące monitorowanie pojazdu, a także Tacho, e-Toll, SENT, szkolenia kierowców, czy Scania Ecolution. Pojazdy są objęte pełnym pakietem obsługowo-naprawczym.

Wielu naszych klientów doskonale zna pojazdy Scania i ich parametry techniczne. Niemniej, nasz portal pozwala na połączenie się z doradcą Scania przez telefon lub mailowo aby wyjaśnić ewentualne wątpliwości. Pomyśleliśmy o wszystkim, aby cały proces był jak najbardziej komfortowy i przyjazny dla klientapodsumowuje Adrian Łapczyński.
Platforma internetowa Scania do sprzedaży online została opracowana przy współudziale polskiego oddziału Scania, dzięki czemu jest jeszcze bardziej dopasowana do potrzeb naszych klientów. Projekt jest związany z transformacją cyfrową firmy oraz rozwojem biznesu Scania w kierunku dostarczania kompleksowych i nowoczesnych rozwiązań transportowych.Internetowa platforma Scania do sprzedaży online jest dostępna dla wybranej grupy klientów Scania w Polsce.

Ciągły rozwój technologii i rosnące możliwości wsparcia naszych klientów stawiają nowe wyzwania przed biznesem Scania. Mobilizuje nas to do tworzenia narzędzi i rozwiązań cyfrowych. Chcemy, aby nasi klienci mogli bezpiecznie i komfortowo prowadzić oraz rozwijać swój bizneskomentuje Adam Łęczycki, dyrektor ds. digitalizacji Scania Polska S.A.
Źródło: Scania
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels