Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Bez kierowcy w kamieniołomie
Utworzona: 2022-12-20

Zezwolenie na tego typu testy przyznała firmie Volvo Autonomous Solutions Norweska Administracja Dróg Publicznych.

Nowe zezwolenie na prowadzenie testów jest przedłużeniem obecnego, z tą różnicą, że zwiększył się zakres dopuszczalnych testów, dzięki czemu V.A.S. jest w stanie przetestować autonomiczne ciężarówki bez kierowcy bezpieczeństwa, którzy w tym czasie będą przebywać Strefie Operacji Autonomicznych.

Testowanie samojezdnych ciężarówek górniczych to proces złożony, biorąc pod uwagę różnice w przepisach i wyzwania związane z bezpieczeństwem. Volvo Autonomous Solutions udało się zdobyć zaufanie norweskich władz dzięki holistycznemu podejściu, na które składa się specjalistyczna wiedza na temat złożonych procedur testowania technologii autonomicznej oraz doświadczenie innowacji w zakresie bezpieczeństwa.

Testy na terenie kamieniołomu marmuru Brønnøy Kalk prowadzone są z udziałem siedmiu autonomicznych samochodów ciężarowych Volvo FH poruszających się po 5-kilometrowym odcinku przez tunele między kamieniołomem a kruszarką. Stopniowe wprowadzanie automatyzacji do coraz większej liczby funkcji i zmian ma ostatecznie doprowadzić do pełnej automatyzacji działalności zakładu.

Źródło: Volvo Autonomous Solutions
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
superTrans Myjnie samochodowe


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels