Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Pierwszy elektryczny autotransporter z baterią o pojemności 1000 kWh
Utworzona: 2022-12-11

Od przyszłego roku firma Designwerk, we współpracy z Kässbohrer, będzie produkować nowe transportery samochodów na rynek międzynarodowy.

Od listopada elektryczny transporter jest dostępny na zamówienie z różnymi wariantami naczep i nadwozi, które dostarcza firma Kässbohrer. W największej wersji z baterią o pojemności 1000 kWh i zasięgu do 510 km, ciągnik Mid Cab 6x2R spełnia wszystkie wymagania logistyki motoryzacyjnej. Pojazd oparty na podwoziu Volvo FM może być ładowany prądem stałym o mocy do 350 kW: pojemność baterii można uzupełnić do poziomu 80% w niespełna 2 godziny. Za napęd odpowiadają 4 elektryczne silniki o łącznej mocy 500 kW (680 KM), które zapewniają trzykrotnie większą wydajność niż porównywalne modele z silnikiem Diesla.

W zależności od zastosowania, dostosowujemy zestaw do transportu samochodów do konkretnych potrzeb klienta, a tym samym gwarantujemy optymalne wykorzystanie mówi Markus Erdmann, menadżer produktu w Designwerk.
Pierwsze dostawy trafią na rynek niemiecki w 2023 roku. Zamówienia złożyły już pierwsze firmy z branży logistyki motoryzacyjnej, takie jak ARS Altmann AG i Mosolf SE & Co. KG.

LIczba samochodów, jakie można umieścić na nadwoziu zależy od pojemności baterii oraz ich umiejscowienia w pojeździe. W praktyce transporter zasilany bateryjnie nadaje się do różnych zastosowań: w przypadku dostawy 8 samochodów z fabryki do dealera na trasie długości 260-300 km wystarcza pojemność od 340 do 500 kWh. Z takich wersji transporterów marki Designwerk zamierzają korzystać firmy Altmann i Mosolf. Model z baterią o pojemności 1000 kWh można eksploatować na trasach średniodystansowych i międzynarodowych. Na zestawie naczep Kässbohrera zmieści się siedem SUV-ów, które ciągnik Mid Cab 6x2R na jednym ładowaniu baterii może przewieźć na dystansie 510 km.

Źródło: Designwerk
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels