Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Pierwszy na świecie
Utworzona: 2022-11-27

Designwerk, szwajcarski producent ciężarówek elektrycznych, opracował i zbudował we współpracy z firmami Galliker i Kässbohrer pierwszy na świecie transporter samochodowy z napędem bateryjno-elektrycznym.

Pojazd powstał dzięki współpracy trzech partnerów: Galliker Transport, szwajcarskiego dostawcy usług transportowych, Kässbohrer, producenta naczep i zabudów, oraz Futuricum, marki należącej do grupy Designwerk. Został już przekazany do eksploatacji firmie Galliker Transport, która wykorzystuje go do realizacji dostaw nowych samochodów elektrycznych.

Od dziś samochody osobowe z napędem elektrycznym mogą być dostarczane do dealera bezemisyjnie. Wnieśliśmy kolejny wkład w zrównoważoną mobilność
- skomentował wydarzenie Tobias Wülser, założyciel Grupy Designwerk.
Autotransporter pokonuje dziennie ok. 450 km po szwajcarskich drogach. Jest napędzany silnikiem o mocy 680 KM zasilanym przez cztery modułowe zestawy akumulatorów o łącznej pojemności 900 kW. Zabudowa Kässbohrer jest również zasilana elektrycznie. Akumulatory są zwykle ładowane przez noc. W razie potrzeby, w ciągu 1 godziny i 45 minut, można je doładować do poziomu 80% prądem stałym o mocy 350 kW.

Źródło: Designwerk
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels