Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Imponujący konwój i utrudnienia dla kierowców na S17 i S19

Utworzona: 2022-11-21


21 listopada br. (poniedziałek) o godzinie 22:00 transport maszyny wyruszy drogą ekspresową S17 w kierunku Lublina z MOP Wola Korycka, na kolejny postój do MOP Markuszów już na terenie województwa lubelskiego.

Największe elementy maszyny TBM (ang. Tunnel Boring Machine), która wydrąży tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica (woj. podkarpackie), wyruszyły z Portu Famet w piątek (11 listopada) o godzinie 22:00, o czym informowaliśmy - Rusza transport, jakiego w Polsce nie było, Spektakularny konwój z maszyną drążącą w woj. łódzkim - utrudnienia na A1 i S8 oraz Największy ponadgabaryt utrudni jazdę na S8, S2 i S17. GDDKiA przedstawia trasę przejazdu oraz informuje o ograniczeniach, z którymi muszą się liczyć użytkownicy dróg w województwie lubelskim.

    Data: noc z 21 na 22 listopada (poniedziałek/wtorek)

Trasa przejazdu
Transport maszyny TBM poruszał się będzie drogą ekspresową S17 z Warszawy w kierunku Lublina. W poniedziałek (21 listopada) o godzinie 22:00 wyruszy z MOP Wola Korycka w woj. mazowieckim i po około godzinie przekroczy granicę woj. lubelskiego i mazowieckiego. Następnie, o godzinie 1:00, planowany jest postój przy węźle Skrudki, który potrwa 45 minut, a dalej przez węzeł Kurów Zachód transport wjedzie na S12. We wtorek (22 listopada) nad ranem, około godziny 4:30, konwój zatrzyma się na MOP Markuszów, gdzie pozostanie do godziny 22.

    Data: noc z 22 na 23 listopada (wtorek/środa)

Trasa przejazdu
We wtorek transport wyruszy z MOP Markuszów o godzinie 22:00. O północy dotrze do węzła Lublin Sławinek, gdzie wspólny przebieg dróg ekspresowych S12 i S17 krzyżuje się z S19. Stąd konwój będzie się kierował trasą Via Carpatia w kierunku Rzeszowa. W środę (23 listopada) od godzinie 00:50 do 1:35 planowany jest postój w okolicach węzła Lublin Węglin. O godzinie 5 transport dotrze do MOP Rudnik przed Kraśnikiem, gdzie zaplanowano postój do godziny 22:00.

    Data: noc z 23 na 24 listopada (środa/czwartek)

Trasa przejazdu
Wyjazd konwoju z MOP Rudnik zaplanowano w środę (23 listopada) o godzinie 22:00. Po około 20 minutach pojazdy dotrą do węzła Kraśnik Północ, a po kolejnych około 30 minutach do węzła Kraśnik Południe. W czwartek (24 listopada) około godziny 1:30 konwój dojedzie do MOP Janów Lubelski, gdzie planowany jest 45-minutowy postój. Następnie pojazdy przejadą między węzłami Janów Lubelski Południe a Lasy Janowskie, gdzie trwa budowa przejścia dla zwierząt. Na odcinku tym, w trakcie przejazdu TBM, planowane jest wstrzymanie ruchu w obu kierunkach na co najmniej godzinę.

Tej nocy przejazd zakończy się po godzinie 4:00 na MOP Bukowa tuż za granicą województwa podkarpackiego, gdzie konwój będzie stał do godziny 22:00.

Spodziewane utrudnienia
W tracie przejazdu konwoju przez woj. lubelskie, ruch w godzinach nocnych na drogach ekspresowych S17 i S19 będzie znacznie spowolniony. Możliwe są zatory. Transport będzie poruszał się z maksymalną prędkością 10 km/h na obiektach mostowych, a poza nimi w granicach 20-30 km/h. Nie będzie możliwości wyprzedzenia go. W miarę możliwości GDDKiA prosi więc kierowców o korzystanie z tras alternatywnych.

Dodatkowo, w czasie przejazdu transportu przez węzły drogowe, wstrzymywany będzie ruch na włączeniach do S17 i S19.

Źródło: GDDKiA
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels