Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Autonomia na poziomie 4: teraz testy na drogach
Utworzona: 2022-09-25

Na targach IAA Transportation 2022 w Hanowerze prezentowany jest model IVECO S-WAY wyposażony w technologię autonomicznej jazdy poziomu 4 opracowaną przez amerykańską firmę Plus.

Firmy IVECO i Plus z z Santa Clara w Kalifornii (globalny lider rozwiązań jazdy autonomicznej) zakończyły wstępną fazę pilotażowego programu z autonomiczną ciężarówką w roli głównej i są gotowe do rozpoczęcia testów na drogach publicznych w Europie.

Zakończona właśnie faza pilotażowa, obejmująca głęboką integrację rozwiązań technicznych i testy na zamkniętym torze, potwierdzila techniczną wykonalność projektu. Ten etap prac objął sprawdzenie możliwości samochodu ciężarowego IVECO S-WAY z systemem PlusDrive, a także jego gotowość do następnej fazy programu, czyli testów na drogach publicznych. IVECO i Plus przygotowują w ten sposób uruchomienie produkcji najpierw pojazdów półautonomicznych, a następnie także w pełni autonomicznych.

Pilotażowy projekt przyspiesza postępy w projektowaniu coraz bardziej zautomatyzowanego samochodu ciężarowego. Wykorzystując bogate doświadczenia IVECO w segmencie pojazdów użytkowych oraz pozycję firmy Plus jako lidera technologii autonomicznej jazdy, rozwijamy nasze możliwości w zakresie opracowania, a następnie komercjalizacji nowej generacji innowacyjnych, bezpiecznych i zrównoważonych rozwiązań transportowych. To fascynujący okres dla naszych firm, naszych klientów oraz całej branży transportu drogowego
— stwierdził Marco Liccardo, Chief Technology & Digital Officer w Grupie IVECO.
Pierwsze testy na drogach publicznych, z udziałem kierowców obecnych w kabinie pojazdu i czuwających nad bezpieczeństwem, będą przeprowadzane w kliku krajach Europy, w tym Austrii, Niemczech, Włoszech i Szwajcarii. Zróżnicowanie ukształtowania terenu, zmienne warunki atmosferyczne oraz różne scenariusze jazdy pomogą w dalszym rozwijaniu możliwości i funkcji autonomicznej jazdy Plusa.

Nasza zdolność do bezpiecznego i szybkiego przejścia z fazy wstępnej do testów na drogach publicznych jest możliwa dzięki znacznemu doświadczeniu we wdrażaniu technologii autonomicznej jazdy u klientów i partnerów. W połączeniu z kompetencjami produkcyjnymi IVECO zapewnia to skuteczność naszemu partnerstwu. Testy na drogach publicznych pozwolą nam zebrać doświadczenia w świecie rzeczywistym i przygotować się do uruchomienia produkcji
— powiedział Shawn Kerrigan, Co-Founder and COO firmy Plus.
Źródło: IVECO
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels